וויליאם ברסנאהאן, בריטי בן 75, נשלח אתמול ל-16 שנות מאסר לאחר שנמצא אשם באונס חוזר וניצול מחריד של ילדה בת 11 בשנות האלפיים המוקדמות.

הפרשה התפוצצה ב-2017, שנים לאחר המקרה, כאשר הקורבן הרגישה שהיא מסוגלת להתלונן עליו במשטרה. "הדבר הכי גרוע היה הכל, בכל יום", היא אמרה אז בעדותה, "זה הרס אותי".

הקורבן סיפרה למשטרה כי בהיותה בת 11 היא נותרה מוזנחת ומורעבת בשל ההתמכרות הקשה של שני הוריה להרואין. המצב היה כל כך קשה שהיא ננטשה על ידי הוריה המזניחים, חיפשה עבודות מזדמנות והייתה צריכה לאכול נמלים כדי לשרוד.

וויליאם, שידע מהמצוקה של המשפחה, התחבר לילדה הקטנה וניצל את העובדה שהבין שכולם נמצאים על סף רעב. הוא נתן לה אוכל, כסף, בגדים וממתקים והיה לצדה כאשר אביה התאבד. במהלך הזמן הזה, בעוד וויליאם הכניס לביתו גם את אמה של הקורבן, הוא אנס את הילדה לפחות 5 פעמים בביתו. "זה היה מחיר קטן לשלם בשביל אוכל ובגדים", אמרה האישה בעדותה בבית המשפט. היא סיפרה גם כי וויליאם הורה לה לספר לאחרים שהוא דוד שלה לפני שהחל להתעלל בה באכזריות בלתי נתפסת. 

בהצהרה לבית המשפט, האישה אמרה כי היא עדיין סובלת מהתקפי פאניקה, מיגרנות וסיוטים קשים ופנתה לאלכוהול בניסיון להתמודד עם הדיכאון שהיא חווה כתוצאה ממה שעשה לה. כאשר הוקרא עונשו של וויליאם, דווח כי הקורבן צעקה "כן, תירקב!" ו"תסבול!", וחברים שהגיעו לתמוך בה צעקו יחד איתה.

למרות המצוקה הרבה שהיא חשה והבעיות איתן היא עדיין מתמודדת, האישה סיפרה כי היא מרגישה "שמחה מאוד" על כך שסוף סוף הצליחה להשיג צדק עבור עצמה.