מריה בל, ספורטאית אמריקאית בת 22, נמצאת במרכזה של דרמה גדולה בענף ההחלקה על קרח, לאחר שהואשמה בכך שחתכה בכוונה את רגלה של יריבתה הדרום קוריאנית, לים און-סו בת ה-16.

התקרית המדוברת התחוללה ביום רביעי האחרון, לילה לפני שהיו אמורות להתחרות האחת מול השנייה בעיר סאיטאמה שביפן. בסרטון שמתעד את האימון, אפשר לראות את מריה מחליקה בסיבוב גדול, מתקרבת אל לים שצמודה למעקה ואז מרימה את רגלה בפירואט. מיד אחרי אפשר לראות את לים ההמומה אוחזת ברגלה הפצועה.

מטעמה של לים נטען כי התקרית הייתה מכוונת ושאין שום סיכוי שמדובר בתאונה תמימה. "לים החליקה באיטיות לאורך המעקה לאחר שהשלימה את תורה", נאמר בריאיון לטלגרף. "מריה בל, שתואם שתתאמן לאחר לים, לפתע בעטה ודקרה את רגלה של לים עם להבי הנעל שלה. מריה בל לא התנצלה בפני לים און-סו לאחר התקרית ובמקום זה התעקשה להמשיך בחזרה של התרגיל שלה".

לפי הדיווחים, בחודשים שלפני התקרית בל התנהגה בבריונות כלפי און-סו ואפילו פתחה במתקפה מילולית נגדה, אולם מחליק אחר שהיה נוכח באימונים טען בתוקף שמדובר בגל שמועות חסר בסיס. מטעם איגוד ההחלקה על הקרח של קוריאה נמסר כי "בשלב זה אנחנו לא יכולים להסיק שבל גרמה לפציעה בכוונה. קשה לומר רק מצפייה בווידיאו של התקרית".

יריבות או טעות? (צילום: NBC NEWS, יוטיוב\U.S. Figure Skating)
רגע הפגיעה | צילום: NBC NEWS, יוטיוב\U.S. Figure Skating

יריבות או טעות? (צילום: NBC NEWS, יוטיוב\U.S. Figure Skating)
אקט מכוון או טעות אנוש? און סו ובל | צילום: NBC NEWS, יוטיוב\U.S. Figure Skating

שתי הספורטאיות לא הגיבו לתקרית, אך בינתיים בדף הפייסבוק של מריה, מתקבלות תגובות חדשות בפוסטים ישנים שלה המותחים ביקורת על התנהגותה, עם כמה אמריקאים שבטוחים שהיא גרמה להכל בכוונת תחילה. "למה את לא מתנצלת? זה מדבר בעד עצמו", נכתב שם. "את רוצה להיות אדם טוב לפני שתהיי ספורטאית טובה", כתב אחר, ו"רוצה להיות טוניה הארדינג", כתבו עליה. בנוסף, גולשים פרסמו מחדש סרטון ביוטיוב בו מוצגת בל מטעם ארה"ב, כאשר היא אומרת בו שהיא תעשה הכל על מנת להגשים את חלומה - משפט שאנשים מעוותים כעת בהקשר הפציעה.

להזכירכם אגב, טוניה הארדינג הפכה לאחת הספורטאיות הכי מושמצות בתולדות ארה"ב, כאשר התגלה שב-1994 ניסתה יחד עם בעלה דאז, ג'ף גילולי, לגרום לפציעה חמורה של ננסי קריגן, מחליקה על הקרח שהייתה אלופת ארה"ב, על מנת להעפיל למשחקים האולימפיים. קריגן הותקפה על ידי שיין סנטנס, אדם שנשלח על ידי הארדינג ובעלה לבצע את התקיפה, באמצעות אלה. לאחר שהורשעה בפרשה, הארדינג נידונה לשלוש שנות מאסר על תנאי, קנס כספי ו-500 עבודות שירות, תואר אלופת ארה"ב נשלל ממנה והיא הורחקה לצמיתות מענף ההחלקה האמנותית.

למרות הפציעה, און-סו הייתה מסוגלת לבצע את התרגיל שלה ולהשתתף בתחרות ובסופו של דבר היא זכתה במקום החמישי, מקום אחד מעל בל. המתיחות עדיין נשמרת בין דרום קוריאה לארה"ב בזמן שמקרה הפציעה נבדק, אך הובהר שבינתיים אין שום ראייה למתקפה מכוונת מצדה של בל.