הפיצוץ המסתורי שהתחולל בים הלבן ממשיך להסעיר את כלי התקשורת ברחבי העולם וכעת, מתפרסמים פרטים חדשים לגבי הקורבנות. על פי הדיווחים, 5 חוקרים נהרגו בתקרית שזעזעה את תאגיד Rosatom (אשר מפתח יישומים גרעיניים עבור שלטונות רוסיה), כאשר שתי גופות נעלמו.

הרשויות המקומיות שומרות את פרטי חקירת התקרית בסוד, אך עלתה סברה כי מדובר בתאונה שהתחוללה במהלך מבדק רקטות כושל. ביממה האחרונה, כלי התקשורת הרוסים אישרו כי חמישה אנשים אכן נהרגו בתקרית וביניהם גם שני חוקרים שככל הנראה עפו לים – וגופותיהם עדיין לא אותרו.

דובר Rosatom התייחס לתקרית בהודעה לתקשורת ואמר: "לאחר הפיצוץ, חלק מהחוקרים נהדפו למים. ערכנו חיפושים אחר גופותיהם, בתקווה למצוא אותם בחיים". מעבר להרוגים, דווח על עוד 15 הרוגים בפיצוץ המסתורי, חלקם ספגו רמות גבוהות של קרינה רדיואקטיבית ופונו לקבלת טיפול רפואי במוסקבה. גורמים בחברת Rosatom הביעו כוונה לדאוג לפיצויים עבור בני משפחות החוקרים שנהרגו והדגישו כי התשלומים לא יהיו חד פעמיים.

לאחר הפיצוץ דווח כי גורמים פרטיים מן העיירה סברודווינסק אמדו רמות גבוהות של קרינה רדיואקטיבית, אך הדיווחים הללו הושתקו מאוחר יותר. משמר החופים הרוסי סגר את נמלים המקומיים ואת תנועת כלי השיט לחודש הקרוב. למרות זאת, דווח כי הרשויות הורו לסגור את תנועת כלי השיט עוד חודש קודם בלי לספק לכך הסבר.

פעילים של זכויות איכות הסביבה הביעו חשש מן המצב, חלקם אף טוענים כי יש בידם מסמכים שמוכיחים את חומרת המצב. גורמים בארגון Greenpeace טוענים שיש להם הוכחות לכך שרמות הקרינה הרדיואקטיבית באזור זינקו פי 20 מן הנורמה. ולדימיר סליבאק, סגן יו"ר ארגון Russia’s Ecoprotection, התייחס גם הוא לתקרית ואמר: "המצב מדאיג מאוד בגלל שלא מוסרים לנו אינפורמציה על התקרית – הם לא מודים בשום דבר!".