יש גיימרים שמרוב שהם משחקים במשחק מסוים באובססיה, הם כבר מתחילים לחשוב שהם חיים בתוכו – אבל גם מי שמעולם לא שיחק במשחק ״אנגרי בירדס״ חייב להודות שהדמיון מדהים: פסלון חימר מלפני 3,000 שנה, שנתגלה לאחרונה בסין, נראה בדיוק כמו החזיר מהמשחק השבדי הפופולרי.

החפץ התגלה במהלך חפירות מסיביות באתר היסטורי באזור Guanghan שבמחוז סצ׳ואן, וארכאולוגים מאמינים שמדובר בכפר עתיק מתקופת ממלכת עידן הברונזה ב-Sanxingdui, אתר ארכיאולוגי ידוע. המומחים שגילו את החפץ מתארים אותו כעדין במיוחד: ״מדובר בדימוי חמוד וטבעי, ואפשר לראות שאפילו בעידן שבו היצירתיות הייתה לא לגמרי מפותחת, לאבותיהם של תושבי מדינת השו העתיקה עדיין הייתה רמה אסתטית שאסור לנו להמעיט בערכה״.

גולשים ברשת, כמובן, מיד עלו על הדמיון לחזיר המפורסם מהמשחק, שאמור להיות מופל על ידי הציפורים הזועמות. אחד מהמגיבים אף טען – ״זו הוכחה לכך שמדובר בהפרה של זכויות יוצרים״.

מעבר לחזיר העתיק נתגלו באתר החפירות הענק, שמשתרע על שטח של 7,000 מ״ר, גם צלחות עתיקות שמתחתן חריטות של דרקון ושל פיניקס (עוף החול), כוסות עתיקות, סכו״ם עתיק וגם מטבעות מנחושת ופסל של אליל שאמור לסמל מזל טוב. מדובר באחד חמישה אתרים שנחקרים בימים אלו, ומומחים ארכיאולוגים מקווים שתוצאות החפירות יעניקו לנו תובנות חדשות בנוגע לאיך התנהלו החיים סביב לבירה העתיקה של ממלכת השו.

מוקדם יותר השנה, ארכאולוגים באזור כנסיית South Leith Parish באדינבורו שבסקוטלנד חשפו שרידים אנושיים של גופות במסגרת חפירות של אתר מתקופת ימי הביניים. הסברה היא שהעצמות הן מסביבות שנת 1300 לספירה, וככל הנראה מדובר באתר קבורה עתיק שהורחב, כאשר לפחות 10 גופות כבר נתגלו.