התובעת ארמיס ד. אייאלה הדהימה את רשויות החוק בפלורידה לאחר שחזרה בה מכוונתה לדרוש עונש מוות עבור אנתוני טוד – האב שמואשם ברצח של כל בני משפחתו. אייאלה, פרקליטת מחוזות אוראנג' ואוסיאולה, סיפרה בשיחה עם כלי התקשורת המקומיים כי ההחלטה התגבשה לאחר שבחנה את מצבו הנפשי הרעוע של הנאשם.

בהמשך השיחה היא אמרה: "עונש מוות במקרה הזה לא משרת את האינטרס הציבורי של תושבי פלורידה". בהמשך, התובעת הוסיפה כי ההחלטה שלא לדרוש עונש מוות נובעת גם מהעובדה שגזר הדין לא מהווה גורם מרתיע עבור עבריינים.

View this post on Instagram

A post shared by Vodka And Crime Society (@vcrimesociety)

אנתוני טוד נעצר בשנה שעברה בעיירת סלבריישן, שבבעלות דיסני וורלד, לאחר שנמצאו בביתו גופותיהם של אשתו, שלושת ילדיו והכלב של בני המשפחה. על פי ממצאי החקירה, הגופות נמצאו במצב של ריקבון מתקדם וככל הנראה התגלו כשבועיים לאחר הרצח. טוד הודה במעשיו זמן קצר אחרי מעצרו, אך חזר בו כמה ימים מאוחר יותר.

אחותו של טוד התייחסה לפרשה בשיחה עם כתבים מקומיים וסיפרה שבמהלך התכתבות איתו בבית הסוהר, הוא טען כי אשתו הייתה זו שרצחה את הילדים לפני שהתאבדה. כיום, הוא מואשם ב-4 סעיפים של רצח מדרגה ראשונה וממשיך לכפור באשמה.

זוהי לא הפעם הראשונה שאייאלה מחליטה שלא לדרוש עונש מוות לנאשמים בתיקי רצח מזוויעים. לאחרונה, היא הודיעה גם כי אין בכוונתה לדרוש עונש מוות עבור אישנאר מארי לופז ואלכסיס רמוס-ריברה, שמואשמים בחטיפה וברצח של ג'ניס טורס.

בעקבות החלטות דומות מהשנה שעברה, רון דסנטיס, מושל פלורידה, למשוך ממנה את תיק הרצח של ניקול מונטלבו – שנרצחה באכזריות על ידי בעלה המתעלל.

בתגובה להחלטתה בתיק הרצח בעיירת דיסני, אייאלה אמרה: "צדק אמיתי תמיד נמצא בראש סדר העדיפויות שלי – וכך זה יהיה עד יומי האחרון בתפקיד. ההחלטות הללו קשות מאוד עבורי, אבל הן נעשות רק לאחר שלקחתי בחשבון את כל המעורבים בתיק".