ג'ון ונבלס, האיש שזעזע את אנגליה ב-1993 כאשר רצח יחד עם חברו פעוט בן שנתיים בשם ג'יימס בולגר בעודם בני 10 בלבד, לא מפסיק להכעיס את תושבי הממלכה - ובכל פעם מדובר בזהויות החדשות שהוא מקבל כדי לעזור לו לחיות בביטחון.

בזמנו, כאשר נפתח המשפט נגד ונבלס ושותפו לרצח, רוברט תומפסון, הוחלט על ידי בית המשפט כי הילדים יקבלו זהויות חדשות על מנת לשמור על האנונימיות שלהם ולוודא שלא תישקף להם סכנת חיים מצד אנשים שחיפשו נקמה. ההחלטה הזו הרגיזה אלפי תושבים אבל כעת הם לא יכולים להכיל את הכעס שלהם לאחר שפורסם כי ונבלס, כיום בן 36, שוב יקבל זהות חדשה ויישלח לחיות את חייו במדינה אחרת, ככל הנראה בקנדה - ואת החיים החדשים האלה יממנו, שוב, משלמי המסים.

View this post on Instagram

A post shared by UnderworldTV (@underworldtv) on

על פי הדיווחים, ההחלטה התקבלה לאחר שבדיון בנושא הובאה טענה מצד הרשויות כי עדיף להעביר את ונבלס למדינה אחרת מאשר להמשיך לשנות לו זהויות בתוך תחומי אנגליה. "ונבלס עולה לנו הון", אמר מקור בריאיון לדיילי סטאר הבריטי. "המחשבה היא שיהיה זול יותר להיפטר ממנו בחו"ל מאשר להמשיך להחזיק אותו".

תושבי הממלכה נדהמו אפילו יותר לגלות כי אם המעבר לקנדה לא יצלח, ונבלס עלול להיות מועבר לאוסטרליה או ניו זילנד - שתי מדינות שיאפשרו לו חיים טובים ונוחים, בעיקר בשל העובדה שאיש לא ידע על עברו האפל. כמו כן, נאמר בעבר כי למרות שאין לרוצחים אפשרות לקבוע לאיזו מדינה יעברו, יש להם מלה בעניין ויש להם כוח לשנות החלטות.

כזכור, ונבלס ותומפסון חטפו את בולגר מתוך קניון בו היה עם אמו, ועינו אותו לאורך קילומטרים רבים בתעלת ליברפול. כמה עשרות עדי ראייה ראו את המתרחש אך חשבו שמדובר באחים ולא התערבו. בסופו של דבר הם הובילו אותו לאזור מבודד ליד מסילת רכב ושם היכו אותו בעזרת חפצים שונים, ביצעו בו מעשים סאדיסטיים והותירו אותו שם למותו.

View this post on Instagram

A post shared by Dead Bodies Podcast (@deadbodiespodcast) on

 

אביו של ג'יימס בולגר, ראלף, כבר אמר בעבר כי הוא יילחם כל חייו על מנת להפוך את הפסיקה המשפטית שקבעה שיש לשמור על האנונימיות של שני הרוצחים במשך כל חייהם. עם זאת, חשוב לציין שבזמן שונבלס הסתבך מספר פעמים בפלילים לאחר ששוחרר מהכלא כשסיים לרצות את עונשו על רצח בולגר, שותפו תומפסון דווקא נעלם לחלוטין תחת הרדאר.