אם אמריקאית הדהימה את קהילת הרפואה לאחר שהתעוררה מתרדמת של יותר מחצי שנה. בני משפחתה של קרטישה ברבסון (31) מספרים כיצד היא התעוררה בביה"ח שעות ספורות בלבד אחרי שהצוות הרפואי המליץ לנתק אותה ממכשירי ההחייאה.

הבעיות הרפואיות של ברבסון החלו בספטמבר של השנה שעברה, כאשר היא החלה להציג דפוסי התנהגות משונים. קרטיס וויליאמס, אמה של ברבסון, מספרת שהיא החלה לדאוג ממצבה של בתה כשזו החלה להתנהג מוזר ברחבי בית.

"היא הייתה רוקדת ללא סיבה, מנסה לתפוס חפצים שלא היו קיימים ואפילו לדבר שטויות", היא מספרת. "ידעתי שמשהו השתלט עליה, אבל לא ידעתי מה". בשלב מסוים, ברבסון התמודדה עם התקף אפילפטי ובעקבותיו, היא נכנסה לתרדמת.

קרטישה ברבסון
נס שהוא לא פחות ממדהים | צילום: @THV11, Twitter

וויליאמס מספרת כיצד היא העבירה את בתה מבית חולים אחד לשני בניסיון להשיג תשובות מהרופאים. לטענתה, אף אחד לא ידע מה עבר על בתה ורבים מהם המליצו לנתק אותה ממכשירי ההחייאה, אבל וויליאמס לא ויתרה. "ברגע שהייתי רואה את הרופאים מגרדים את הראש, ידעתי מיד שהם ויתרו", היא מוסיפה. בסופו של דבר, היא העבירה את בתה אל המרכז הרפואי של אוניברסיטת אוהיו ושם הצליחו לאבחן מה קרה לה.

מתברר כי ברבסון לקתה במעין דלקת אשר גורמת לגוף לתקוף את תאי המוח שלו (Anti-NMDA receptor encephalitis). למרות האבחנה, הרופאים לא הצליחו להבין מה גרם לתופעה וכיצד לטפל בה. יותר מזה, הם קבעו שיש סיכוי של 60% שהיא תמות כתוצאה ממצבה הבריאותי - מה שהגביר עבורם את ההפתעה כשברבסון הצליחה להתעורר. אחרי 7 חודשים שבהם היא הייתה בתרדמת, היא התעוררה באורח פלא דווקא ביום בו המליצו הרופאים לנתק אותה מהמכשירים שתמכו בה.

ברבסון שוחררה לאחרונה מביה"ח וזכתה לבלות את חג המולד יחד עם אמה ושני ילדיה. ד"ר שרדטה מיינלי, הרופאה שטיפלה בברבסון, סיפרה שלמרות השיפור המשמעותי במצבה הבריאותי, הם ממשיכים לעקוב אחר הפעילות המוחית שלה. "אני מאוד מקווה בשבילה שהיא תחלים לחלוטין ותזכה לחיות חיים נורמליים" - כן, גם אנחנו.