סופי אקיס בת ה-22 נפשה עם משפחתה באגאדיר, מרוקו. נשמע מושלם, עד שהגיע שלב קעקועי החינה. היא קעקעה את שתי ידיה בחינה בעלות של כ-20 שקלים, ונותרה עם נזק לכל החיים בשל תגובה אלרגית חריפה במיוחד.

חינה מצלקת
נראה טוב בהתחלה | צילום: BPM Media Wales

חינה מצלקת
סופי ואמה וונדי | צילום: BPM Media Wales

התגובה הייתה מפתיעה במיוחד, מאחר שסופי עברה קודם בדיקה כשדגימה של חינה הושמה על עורה, והיא חיכתה 24 שעות לראות אם היא רגישה לחומר. בנוסף אמה של סופי, וונדי, שהייתה עמה בחופשה העידה כי בתה עשתה בעבר קעקועי חינה בשלל אירועים משפחתיים ומעולם לא גילתה רגישות לחומר. "לסופי היו תגובות אלרגניות בעבר לצבעי שיער, אז בדקנו קודם אם היא רגישה לחינה לפני שעשינו את כל הקעקועים. תוך שעות הידיים שלה היו בלגן אחד גדול. הן התנפחו והתמלאו שלפוחיות".

חינה מצלקת
תוך שעות ידיה התנפחו והתמלאו שלפוחיות | צילום: BPM Media Wales

חינה מצלקת
מטופלת בתמיסת יוד | צילום: BPM Media Wales

"בגלל שהייתה לה טיסה חזרה ביום למחרת, לקחנו אותה לבית מרקחת שם נתנו לה טבליות וחבשו את ידיה אחריה שמרחו אותן בקרם כדי שהיא תוכל לטוס בנוחות מירבית. ברגע שהסופי ובעלה נחתו בטורקיה, שם הם גרים כיום, הם נסעו ישר לבית החולים". שם ניתנה לה תמיסת יוד בה היא הייתה צריכה לטבול את ידיה כל 10 דקות במשך היומיים הבאים. "היא עדיין חווה כאבים עצומים", סיפרה וונדי. "אני מרגישה נורא, ומקווה שאם היא תטפל בידיה, לא יישארו צלקות".

חינה מצלקת
הלוואי שלא ישארו צלקות | צילום: BPM Media Wales

חינה מצלקת
נתראה באילת | צילום: BPM Media Wales

אגודת העור הבריטית פתחה הקיץ בקמפיין תחת הכותרת: "הימנעו מחינה שחורה", וארגונים רבים אחרים הוציאו אזהרות לגבי החומר המסוכן. לידיעת הקוראת מדונה בשנת 1999.

(מקור)