מייזי בת ה-10 (צילום: JUSTGIVING)
צילום: JUSTGIVING


מייזי גודרהאם, בת 10 מבריטניה, אמרה שהיא "מרגישה טוב" רגע לפני שקרסה בחיק אמה ב -7 באוגוסט - שבועיים לפני מותה. פרמדיקים מיהרו לבית המשפחה באסקס, לפני שהעבירו את מייזי ליחידת מומחים בבית חולים בקיימברידג'. הרופאים שטיפלו בה גילו במהרה שהיא סבלה מדימום חמור במוחה - והכניסו אותה לתרדמת.

"לא היו לנו אזהרות כלשהן", אמרה סאלי, אמה של מייזי. "זה לא היה הגיוני כי לא היו סימנים", היא הוסיפה. היא תיארה את מצבה הקשה של בתה כפצצת זמן שמתקתקת בראשה: "זה יכול היה להיגמר בכל רגע, אנחנו פשוט אסירי תודה שזה היה בזמן שהיא הייתה איתנו".

שבועיים לאחר מכן, למרות מאמציהם של הרופאים, שעשו הכל כדי לשמור על מייז בחיים עם אספקת חמצן ודם, הם נאלצו לבשר למשפחה שאי אפשר להציל אותה. לאחר ההחלטה לנתק אותה מהמכשירים, להוריה ניתן אישור לשהות עמה בחדר בית החולים בכדי לבלות עמה את יומה האחרון.

"הם אפשרו לי להיכנס איתה למיטה", סיפרה אמה לכלי תקשורת מקומיים. "ביום האחרון עשינו לה טקס זיכרון, נתנו לנו כמה שיותר זמן. צבענו לה את הידיים והרגליים ולקחנו הדפסים. לקחנו גם כמה שיערות שלה ואת טביעות האצבעות שלה. אחר כך צילמנו כמה תמונות מקצועיות והכומר הגיע לברך אותה".

סאלי סיפרה כי היא בתה הייתה חובבת חיות ובעלת חוש הומור מפותח: "לפעמים היא התקשרה לבית והעמידה פנים שהיא שליח פיצה עם מבטא איטלקי".

הלווייתה של מייזי נערכה בהשתתפות מוגבלת של 30 איש עקב מגבלות הקורונה.