דוד דוד, לוכד נחשים מזה שש שנים, נתקל כמעט בכל הסיפורים הכי הזויים הקשורים לזוחלים החמקמקים. במסגרת עבודתו במרכז הארץ, השומרון ויישובי החוף הוא לכד מאות נחשים, רובם ארסיים, בכל מיני מקומות - מעליות גג ועד ארונות מטבח, כיורים ואסלות. אבל הפעם גם דוד בעצמו הופתע מהמקרה שאליו שוגר לטפל.

לוכד הנחשים קיבל קריאה על נחש שהשתחל למיטתה של תושבת תל אביב, וכאשר הגיע לשם הופתע לגלות מה באמת חיכה לו שם - נחש צפע ארסי. "זה נדיר במרכז תל אביב שנחש ארסי חודר לדירה, אבל היו לי כבר כמה מקרים כאלה", שחזר דוד, "הדיירת גילתה את הנחש באמצע הלילה במיטה, כשהזיזה את השמיכה, תוך כדי צפייה בסרט. היה לה מזל שהוא לא הכיש אותה".

דוד לכד את הנחש, אך מתברר שהזוחל שהה בדירה שבוע שלם והסתתר כנראה בין אחד הארגזים שטרם פורקו בדירה החדשה אליה עברה האישה. "הנחש היה במשך שעה שלמה במיטה והיא לא ידעה על כך", כתב דוד בפוסט שהעלה לדף הפייסבוק שלו, "למזלה היה מדובר בנחש רגוע יחסית".

לדבריו, הנחשים מפחדים יותר מבני אדם. "נחש מבוהל יכול להכיש כדי להגן על עצמו", הסביר דוד, "זה לא נעים למצוא נחש במיטה ועוד בלילה, מבלי לדעת על הסכנות שיש בכך. זה עלול להסתיים במוות". דוד מניח שהנחש הסתתר בין הארגזים ושבעת ההעמסה שלהם הוא חדר פנימה.

עכשיו, בתקופה האביב שמגיעה, הנחשים יוצאים החוצה בהמוניהם כדי להתחמם אחרי החורף הקר. "זו התקופה שבה הנחשים יוצאים החוצה. לא כולם קוראים ללוכדי נחשים. יש כאלה בישובים שונים שרגילים לנחשים ולא מתרגשים. בגדול, צריך להיות ערניים מאוד ולהשתדל לא להפחיד את הנחשים או לאיים עליהם, אלא להזעיק לוכד נחשים, כי לפעמים זה עניין של חיים ומוות", סיכם דוד.