מה עושים בדיקטטורה שבה נמצאת כתובת נאצה נגד הממשל? בצפוו קוריאה התשובה מאוד ברורה: שכונה שלמה של תושבים נאלצה לעבור בדיקות קפדניות של כתב היד שלהם, לאחר שנמצא על אחד הגדרות באזורה גרפיטי המוחה נגד משטרו של קים ג'ונג און.

הכתובת הופיעה מוקדם יותר החודש באיזור השוק באונסן שבדרום פינוגן, ובה נכתב: "בוז לבכירי הממשל, שחיים טוב על ידי ניצול של אחרים". הרשויות מאמינות כי מדובר בביקורת ישירה על המנהיג עצמו, שכן הכתובת נכתבה בעיתוי קרוב ליום השנה ה-75 להיווסדה של מפלגת הפועלים הקוריאנית, שהוא העומד בראשה.

שוטרים נשלחו לשכונה כדי לבדוק את כתב ידם של כל המבוגרים והילדים, הן ביד ימין והן ביד שמאל, במטרה למצוא התאמה. אחד מתושבי השכונה אמר כי "גורמים ביטחוניים הסיקו כי הגרפיטי הוא ניסיון הדחה של בכירי המפלגה ועל כן הוא פעולה אנטי ממשלתית שמבקרת את הנהלת המפלגה באופן ישיר".

בכל בית בשכונה הכריחו החוקרים את המשפחות לכתוב דבר מה על נייר עם עט. "הם משווים באופן קפדני את הגרפיטי עם דוגמאות הכתיבה, אבל הם עוד לא תפסו את האחראי", אמר המקור. גם אנשים שאינם תושבי השכונה, אבל ביקרו בה לאחרונה, נדרשו לספק דוגמאות כתיבה.

החקירה הקפדנית מתנהלת כבר שבועיים שלמים ונציגי הממשל הצהירו כי לא יפסיקו עד שימצאו את האחראי למעשה. במקרה ולא ימצאו, הם עלולים להעניש קשות את כל תושבי השכונה במטרה ללחוץ עליהם להלשין על יוצר הגרפיטי.

אחד מתושבי השכונה הסתכן כאשר מסר לגורם תקשורתי חיצוני כי התושבים די מרוצים מהגרפיטי: "הרשויות ובעלי הכוח, כולל בכירים במפלגה, חיים טוב בעוד אנשים רגילים סובלים כל שנה מקשיים אחרים", אמר. לפי מחקר שנערך בשנה שעברה, אגב, נמצא כי פחות מ-10 אחוזים מתושבי צפון קוריאה שולטים פחות או יותר בכל ההון של המדינה, בעוד שאר האוכלוסייה נאלצת להתקיים בקושי, בתנאים מחפירים.