פרשת היעלמותו של ילד מסין נחתמה בנס בלתי יאומן, לאחר שהרשויות המקומיות הצליחו לאתר אותו בחיים אחרי 18 שנה. על פי הדיווחים, התגלית הסנסציונית התאפשרה בעזרת שימוש בטכנולוגיית בינה מלאכותית, אשר הצליחה ליצור פורטרט של הנעדר בבגרותו ולאתר אותו במדינה.

הנעדר, יו ווייפאנג, נעלם מאתר הבנייה שבו עבד אביו בתור מנהל עבודה בשנת 2001, שעה ששיחק בסביבת מקום. חוקרי המשטרה סרקו את מצלמות האבטחה באזור, אך לא הצליחו לאתר את הילד. לאחרונה, קציני המשטרה שיתפו פעולה עם מומחים מחברת המחשבים Tencent ויחדיו, הם יצרו את פורטרט הילד בבגרותו באמצעות תוכנה שמזכירה את FaceApp הפופולרית.

על פי הפרסומים בכלי התקשורת הסיניים, חוקרים ממשטרת מחוז פוטיאן, הסמוך להונג קונג (דרום סין), התירו להשתמש בבינה המלאכותית בשביל להשוות את הפורטרט עם תצלומי פנים במאגר לאומי. לקח להם חודשיים בסך הכל עד שהם הצליחו לאתר את ווייפאנג.

"כשמצאנו אותו, הוא סרב להאמין שנחטף בילדותו", סיפר זהאנג זהנהיי, החוקר הראשי. "למרות זאת, בדיקת ה-DNA שביצענו הוכיחה מעל כל צל של ספק שהוא אכן הנעדר". לאחר שהוא נמצא על ידי הרשויות, התגלה כי ווייפאנג אומץ על ידי משפחה חדשה והתחנך אצלם בתור בן בית. האיחוד המרגש בין בני המשפחה התחולל במסיבת עיתונאים ותועד במצלמות של כלי התקשורת.

יו שינגקואן, אביו של הנעדר, התייחס למאורה ושיגר מסר מרגש אל אבי המשפחה המאמצת של בנו. "מעתה והלאה, אביו המאמץ יהיה כמו אח עבורי", סיפר שינגקואן והוסיף, "לבן שלי יהיו שני אבות". לא ברור כעת האם ווייפאנג היה מודע לכך שהוא מאומץ או האם כוחות המשטרה מתכוונים לחקור את נסיבות האימוץ שלו לעומק. מה שבטוח, תיק ההיעלמות שזעזע את תושבי סין נסגר בצורה המרגשת ביותר.