לורנזו בן ה-11 בילה עם משפחתו בחופשה במכתש סולפטרה שליד נאפולי, איטליה. במקום הר געש רדום הפולט גזים רעילים. ביומם האחרון לחופשה, הגיעה המשפחה שמתגוררת במואלו, צפון איטליה, לתצפית אל הר הגעש כשלורנזו הקטן פרץ את מחסום הבטיחות והחל לרוץ אל עבר האזור המסוכן. אביו, מסימיליאנו קארר רץ אחריו כדי להחזירו והקרקע קרסה תחת שניהם והם נפלו אל בולען בעומק מטר וחצי כשהם שואפים אדים רעילים.

משפחה נהרגה בהר געש (צילום: יחסי ציבור)
הבולען אליו נפלו האב והבן | צילום: יחסי ציבור

משפחה נהרגה בהר געש (צילום: יחסי ציבור)
מתו משאיפת גזים רעילים | צילום: יחסי ציבור

אמו של לורנזו, טיציאה זרמלה חצתה את המחסום גם היא בניסיון להציל את בעלה ובנה, ונהרגה יחד איתם כתוצאה משאיפת הגזים הרעילים. בנה השני, אלסיו בן ה-7, הוא היחיד שנותר בחיים. עדי ראייה מספרים שבן ה-7 נותר בהלם רב והמשיך לשאול היכן משפחתו. המשפחה הייתה ביומה האחרון של החופשה, לפני שילדיהם חוזרים ללימודים. "ראינו ילד קטן רץ ובוכה, מבקש עזרה", מספרים עדי ראייה. "לא תיארנו שבסוף נגלה את הטרגדיה הנוראית הזאת".

משפחה נהרגה בהר געש (צילום: יחסי ציבור)
לורנזו ואחיו הקטן אלסיו. "ילד קטן רץ וזועק לעזרה" | צילום: יחסי ציבור

משפחה נהרגה בהר געש (צילום: יחסי ציבור)
טיציאה, ניסתה לחלץ את בנה ובעלה | צילום: יחסי ציבור

"יכול להיות שהיה פיצוץ קטן, או שהקרקע פשוט קרסה תחתם", אומר לוקה קארי מכוח מכבי האש המקומי שהגיע לחלץ את גופותיהם. "הם נפלו לתוך בולען באזור מגודר ומחוץ לתחום". מכתש סולפטרה הוא הר געש רדום שנוצר לפני כ-4,000 שנים. ההתפרצות האחרונה שלו התרחשה בשנת 1198 לספירה.

(מקור)