אחד המשפטים המזעזעים שידעה אוסטרליה מתנהל בימים אלה, כאשר אדם בשם קולווינדר סינג המואשם בכך שטבל את אשתו בבנזין ושרף אותה למוות, טוען כעת כי הייתה לו את הזכות המלאה לעשות את זה ולהתעלל בה.

הכל החל בחודש דצמבר 2012, שנה לפני הרצח, כאשר סינג בן ה-41 ואשתו פרווינדר, בת ה-32, ניהלו ויכוח ער בביתם שבפרבר בסידני, רק משום שפרווינדר ביקשה להפקיד חלק מהמשכורת שלה בחשבון בנק נפרד על שמה. סינג הרים את ידו כדי להכות את אשתו, ואחיה של פרווינדר, סוקהבינדר, העיד בבית המשפט כי כשניסה להתערב בוויכוח, הורה לו סינג להפסיק וטען ש"זו זכותו אם הוא רוצה להכות אותה או לעשות לה כל מה שהוא רוצה".

הגיס אף טען כי סינג איים עליו בעקבות התקרית: "הוא אמר לי: 'אני אטפל בך ואגרום לכך שיגרשו אותך מאוסטרליה'". לאחר הוויכוח, סיפר, אחותו החלה לתכנן כיצד לעזוב את בעלה. בני משפחה אחרים של השניים סיפרו בבית המשפט כיצד סבלה פרווינדר התעללות קשה מצד סינג, שכללה אלימות מילולית ופיזית, וכיצד הוא הכריח אותה לחיות תחת תנאים מחמירים. כך למשל, היא נאלצה לעבוד שבעה ימים בשבוע בחוות פטריות תמורת משכורת זעומה של 50 דולרים ליום, כאשר כל הכסף הזה נכנס ישירות לחשבונו של בעלה.


ואז, בשנת 2013 סיפרו עדים כי ראו אותה רצה החוצה מביתה "כמו כדור אש", בעודה בוערת מהצוואר כלפי מטה, וכי בעלה רץ אחריה וניסה לכבות את הלהבות. היא אושפזה מיד בבית החולים וסבלה מכוויות ב-90 אחוז בגופה, ומתה יום לאחר מכן. יחד עם זאת, סינג מכחיש כי שרף את אשתו למוות וטוען כי היא "עשתה את זה לעצמה" בחדר השינה בקומה העליונה, וכי הוא מצא אותה בלהבות.

במהלך המשפט הוצגו מספר סרטונים המראים את סינג נשבר בראיונות בתחנת המשטרה, כולל אחד בו הוא מכחיש בדמעות שהרג את אשתו, ומשחזר באימה את צרחותיה. בית המשפט כעת צריך לקבוע האם הוא אשם או לא.