טרגדיה בברזיל: כלה הרה חטפה שבץ ומתה דקות ספורות לפני שעמדה להתחיל את טקס הנישואים עם בחיר ליבה ואב תינוקה.

ג'סיקה גוודאס בת ה-30 הייתה בחודש השישי להריונה ונראתה בריאה למדי כשנכנסה ללימוזינה אשר הייתה אמורה להוביל אותה לכנסייה בסאו פאולו. אלא שבזמן הנסיעה החלה להתלונן על סחרחורות וכאבים בצוואר.

חברים ובני משפחה שנסעו איתה הניחו שמדובר בחרדה או בכאבי התרגשות, אך למרבה הצער התברר כי ג'סיקה סבלה מרעלת הריון, מצב נדיר שבו לוקות רק כאחוז אחד מהנשים ההרות. ארוסה של ג'סיקה, כבאי בן 31 בשם פלאביו גולסאלבז, המתין לה כבר חופה, כאשר אחד מבני המשפחה נאלץ להיכנס לכנסייה ולבשר לו שאשתו לעתיד גוססת במכונית.

"הייתי מודאג כי חיכיתי לה בחופה ולקח לה המון זמן להגיע. בן דוד שלה רץ על השטיח לקראתי ואמר לי שהיא התעלפה", אמר פלאביו. "פתחתי את דלת המכונית וראיתי אותה שוכבת שם בתרדמת, אבל אז היא חזרה להכרה ודיברה איתי אמרתי לה 'בייבי, אני כאן' והיא ענתה שהכל בסדר אבל שיש לה כאב עמוק בעורף. הוצאתי אותה מהלימוזינה, פתחתי בנוהל עזרה ראשונה וביקשתי עזרה מהחברים הכבאים שלי שהיו בחתונה".

ג'סיקה הובלה למחלקת יולדות בבית החולים בסאו פאולו אך בשל מורכבת המקרה, היא הועברה לבית חולים פרטי אחר, שם חטפה שבץ כתוצאה מדימום פנימי. כתוצאה מחומרת המקרה נאלצו הרופאים לבצע ניתוח קיסרי בהול כדי לנסות ולהציל את העובר לאחר שאמו הוכרזה כמתה. התינוקת אכן שרד ונמצאת כרגע בטיפול נמרץ במחלקת יולדות, שם תישאר לפחות כחודשיים.

"ג'סיקה הייתה אדם מאוד נמרץ שאהב את החיים, היא הייתה ילדת אור חזקה. חיכיתי בציפייה להיות בעלה ולהפוך לאב. אישאר חזק ולא אתן לקשיים לשבור אותי. אהבת חיי לימדה אותי לכבד ולהעריך נשים כדי שאוכל לטפל בבתנו. אני עדיין לא מצליח להאמין שזה קרה. זה נראה כמו סרט עצוב שבו בוכים ובוכים, אבל בסוף יוצאים ויודעים שזה היה רק סרט. אלא שבמקרה שלי, הסרט הזה לעולם לא ייגמר, והסבל יימשך לנצח".