פני עולה במשקל (צילום: אקספוז'ר)
פני במשקל העולה על רבע טון | צילום: אקספוז'ר

פני, 46, נשואה ואם לאחד, מרותקת למיטתה ב-4 השנים האחרונות אחרי שהגיעה למשקל של 272 קילו. הרופאים המליצו לה כמוצא אחרון לשיפור אורח חייה ובריאותה לעבור ניתוח להצרת הקיבה, אך דרכה אל הניתוח לא הייתה פשוטה.

תחת הנחייתו של ד"ר ג'ונתן נאוזרדן, בשלושת החודשים שקדמו לניתוח, פני ירדה 18 קילו ממשקלה. כשהגיעה השעה, חובשים הגיעו לביתה של פני והעבירו אותה מהמיטה שלה אל ואן מיוחד, שיביא אותה ליוסטון, טקסס, לבצע את ההליך. לא פשוט להעמיס את פני על הרכב והאירוע מתנהל כך: בעלה של פני, אדגר, עומד מחוץ לבית ומנחה את הרופאים כיצד להוציא את אשתו מהבית, הרכב עומד צמוד לדלת הכניסה, בינתיים בתוך הבית, שלושה אנשים אוחזים בצדי מזרון המיטה וסוחבים אותו יחד עם פני עד לדלת החדר. ברגע שהיא מגיעה לדלת, פני נאלצת להרים את עצמה מהמיטה, דרך הפתח אל האלונקה שבמסדרון, מה שדורש ממנה לא מעט מאמץ. הרופאים מגלגלים אותה על האלונקה, דרך המטבח אל הואן שחיכה בצמוד לדלת הכניסה. לפני שעזבו, פני נפרדה בדמעות מבנה ליאם, אחזה בידו של אדגר, בעלה, והם יצאו לדרך. "זה לא מסע של אדם אחד, זה מסע של משפחה, של ילד שאוהב את אמא שלו, ונקווה שנעבור אותו בשלום". למשפחה לקח כ-4 שנים לחסוך לקראת הניתוח להצרת קיבתה של פני, והוא המוצא האחרון בדרכה של פני לשנות את חייה, ולהיות הורה תומך ואקטיבי במשפחה.

פני עולה במשקל (צילום: אקספוז'ר)
רגע לפני הניתוח | צילום: אקספוז'ר

חודש לאחר הניתוח, פני נשלחה הביתה – אבל לצערנו חזרה להרגלי האכילה הישנים שלה, והחלה לפספס תורים ושקילות אצל הרופא. לאחר חצי שנה, היא לא איבדה גרם ממשקלה ועדיין לא הצליחה לעמוד או ללכת.

ד"ר נאוזרדן ביקש מפני לאחר 7 חודשים לחזור לבית חולים לבדיקה. כך גילה שלא רק שהיא לא הורידה ממשקלה, היא אף עלתה ב – 2 קילו. הוא סיכם בכך שאין דבר שהוא יכול לעשות יותר כדי לעזור לה, והמשפחה, פני, אדגר וליאם, נאלצו לחזור לביתם במרילנד.

פני עולה במשקל (צילום: אקספוז'ר)
חוזרת להרגלי האכילה הישנים | צילום: אקספוז'ר

(מקור)