פרשת היעלמותה המסתורית של תושבת יקטרינבורג, השוכנת צפונית מגבול רוסיה-קזחסטן, קיבלה תפנית זוועתית – והפכה לחקירת רצח. על פי הדיווחים, גופתה של קסניה קטורגינה (27) נמצאה ללא רוח חיים בשטח מיוער באזור עיר הולדתה, בסמוך למיקום שבו נפגשה עם אישה שהתעניינה לקנות ממנה את רכבה.

כלי התקשורת המקומיים מפרסמים כי קטורגינה, אם חד-הורית לילדה בת 9, עשתה את דרכה אל הקונה הפוטנציאלית ומאז היא לא נראתה בחיים. משלחת חיפוש סרקה את האזור במשך ימים ארוכים, אך לא מצאו דבר. התפנית הראשונה בחקירת היעלמותה הגיעה כאשר סוחר רכבים דיווח למשטרה ששני גברים, אותם הוא תיאר בתור "צוענים", ניסו למכור לו את רכבה בעבור 7,500 דולר. עד מהרה החוקרים הצליחו לאתר את רכבה בסביבה.

חוקרי מז"פ דיווחו לכלי התקשורת כי הרכב עבור ניקוי יסודי, אך הם עדיין הצליחו למצוא שרידי דם על המושבים. במקביל, כוחות המשטרה עצרו את מרט אחמטווליאב, נהג מונית לשעבר, בחשד למעורבות בפרשה. הם עיכבו אותו לחקירה שבמהלכה, הוא חשף את מיקום גופתה של קטורגינה והפך לחשוד העיקרי ברצח שלה.

גופתה נמצאה בשטח פתוח באזור הצפוני של העיר יקטרינבורג. כוחות המשטרה המקומיים וגורמים בממשל סגרו את האזור ופועלים כעת לחקור את נסיבות מותה של קטורגינה. נכון לעכשיו, סיבת המוות או המניע לא פורסמו בכלי התקשורת.

 

מרט
בתמונה: מרט אחמטווליאב, החשוד העיקרי | צילום: VK: ‎[ТЕ] Типичный Екатеринбург

מקורבים של קטורגינה סיפרו שהיא תכננה למכור את רכבה על מנת שתוכל לקבל משכנתא על דירה חדשה. לודמילה וישניאקובה, חמותה של הקורבן, סיפרה שהיא התגוררה בתקופה האחרונה אצל סבתה, אך היא תכננה לעזוב בזמן הקרוב. "היא הייתה נואשת לעזוב את הבית של סבתא שלה", סיפרה וישניאקובה. "כל מה שהיא רצתה זה בית קבועה בשבילה ובשביל בתה, על מנת שהיא לא תצטרך להסתמך על סבתה".