"אני נמצאת בווילה שהפכו אותה לכלא. אני מוחזקת כבת ערובה. על כל החלונות התקינו סורגים ואני לא יכולה לפתוח אף אחד מהם": לראשונה מזה שנים, פורסם סרטון מאחורי הסורגים של לטיפה בינת-מוחמד אל-מכתום, המוכרת ברחבי העולם גם בתור הנסיכה לטיפה. כלי התקשורת בבריטניה מפרסמים כעת את הווידוי המצמרר של בת המלוכה האמירטית, שלטענתה נכלאה בניגוד לרצונה על ידי אביה אחרי שניסתה לברוח מדובאי בפברואר של 2018.

בסרטון, שצולם בחדר האמבטיה של הווילה, אפשר לשמוע את הנסיכה בת ה-35 מתארת את תנאי המאסר שלה. " לא עובר יום מבלי שאני חוששת לביטחוני או לחיי", היא מספרת בהקלטה שפורסמה ביממה האחרונה בחברת החדשות הבריטית Sky News. "ישנם חמישה שוטרים מחוץ לווילה ושניים בפנים. אני לא יכולה לצאת מפה, אפילו לא לנשום אוויר צח. אני מצלמת את הסרטון הזה מחדר האמבטיה בגלל שזה המקום היחיד שבו אני יכולה לנעול את הדלת".

בחברת החדשות מסרו כי הם העבירו שאלות לבת המלוכה בחודשי האביב והקיץ של שנת 2019, וקיבלו את ההקלטה הסודית כמה חודשים לאחר מכן. למרות זאת, הקשר עם הנסיכה האמירטית נותק בקיץ האחרון ומקום הימצאה הנוכחי לא ידוע למקורביה.

"זאת הייתה עוד דרך בשבילם להשפיל אותי"

הנסיכה לטיפה טוענת שהיא נחטפה על ידי חמושים שפעלו תחת הוראותיו של מוחמד בן ראשד אאל מכתום, אביה וראש ממשלת איחוד האמירויות. בחורף של 2018, חמושים פשטו על היאכטה שלה בזמן שזו ניסתה לעשות את דרכה לחופי מדינת גואה, דרום-מערב הודו. בסרטון היא מתארת לראשונה כיצד היא נאבקה בחמושים עד שלבסוף, היא איבדה את הכרתה אחרי שאחד מהם הזריק לה חומר הרדמה.

"נאבקתי בהם הכי חזק שיכולתי", סיפרה. "לבשתי כפכפי אצבע באותו רגע ובשלב מסוים, הם פשוט עפו לי מהרגליים והייתי יחפה. לא היו לי כלי נשק. קשרו אותי. הייתי צריכה להתמודד לבד מול הרבה חמושים. זה לא היה פשוט". בהמשך, היא מתארת גם את הרגעים הקשים בהם ריתקו אותה לרצפה והזריקו לה את חומרי ההרדמה.

View this post on Instagram

A post shared by Free Princess Latifa (@freeprincesslatifa1)

היא ממשיכה: "אחד מהם התיישב לי על בית החזה ואמר לי: 'תשתקי, תשתקי'. זה ממש הרגיז אותי והמשכתי להיאבק בו ולצרוח. זה לא עניין את אף אחד. למרות זאת, בגלל שנאבקתי הרבה הגיע בחור נוסף וקשר לי את הרגליים. היה לו פאוץ' קטן צבוע בצבעי הסוואה, משם הוא שלף מזרק והזריק לי משהו לזרוע". לאחר מכן, היא הועברה למסוק והוחזרה לאיחוד האמירויות.

הנסיכה לטיפה מספרת שכשהיא התעוררה בסופו של דבר, היא כבר הייתה בדובאי והרגישה היטב את השפעות המאבק שהתחולל כמה שעות קודם לכן. "כשהתעוררתי הייתי על מטוס פרטי שכבר נחת בדובאי", סיפרה. "שמתי לבד שהידיים שלי היו ממש נפוחות ועם שטפי דם, במיוחד השמאלית, כי עדיין הייתי קשורה עם אזיקונים לאלונקה. משם, העבירו אותי לכלא אל-אלוויר, בפאתי דובאי, לפני שהגעתי לווילה השמורה".

הרשויות החזיקו אותה בכלא כשלושה חודשים ובתנאים קשים מאוד. לטענתה, היא הייתה תשושה לאורך רוב התקופה הזאת בגלל שנהגו למנוע ממנה שינה. לעיתים, היא הייתה כל כך עייפה שהיא הייתה מאבדת את הכרתה באמצע היום. היא מוסיפה: "זאת הייתה תקופה נוראית. אני חושבת שזאת הייתה פשוט עוד דרך בשבילם להשפיל אותי".

View this post on Instagram

A post shared by Free Princess Latifa (@freeprincesslatifa1)

חברת החדשות  Sky Newsהחליטה בסופו של דבר לפרסם את הסרטון בהסכמתה של הנסיכה, אחרי שמקורביה העבירו אותו לידי גורמים באו"ם. דיוויד היי, פעיל זכויות אדם וחבר של הנסיכה האמירטית, התייחס לעדותה המצמררת של לטיפה ואמר כי הוא מקווה שהמהלך ידרבן את העולם לפעול.

"אנחנו רוצים שאנשים יתעוררו", אמר היי. "פוליטיקאים, מנהיגי העולם, סלבריטאים, מובילי דעת קהל ואנשים שנוסעים לנפוש בדובאי, תתעוררו. זאת המציאות במדינה הזאת. אנשים יכולים לבלות בחופים במרחק של כמה מאות מטרים מהמקום שבו כלאו ובידדו את הנסיכה לטיפה. היא בת ערובה".

אביה של הנסיכה לטיפה בינתיים ממשיך לטעון כי אנשיו חילצו את בתו מהאוקיינוס ההודי, אחרי שעבריינים שיטו בה וגרמו לה לעלות על היאכטה בפברואר של 2018. מוחמד בן ראשד אאל מכתום מוכר בתור אחד האנשים העשירים והמשפיעים ביותר באיחוד האמירויות, אשר מתרועע לעיתים תכופות עם ראשי מדינות רבים – כולל אליזבת' השנייה, מלכת אנגליה.

ראש הממשלה האמירטי עלה לכותרות בשנים האחרונות בעקבות שורת האשמות בגין התעללות, כולל משתי נשותיו לשעבר ושתיים מבנותיו. מוחמד בן ראשד אאל מכתום מצדו מכחיש את כל ההאשמות הללו.