כוחות המשטרה באיטליה עצרו לאחרונה פעילים בארגונים ניאו-נאצים שונים במדינה – ביניהם גם את הזוכה בתחרות היופי "מיס היטלר" לשנת 2018. פרנצ'סקה ריזי, בת 26 ממילאנו, הייתה בין 19 העצורים במבצע "צללים אפלים" של כוחות המשטרה הלאומיים, אשר שמו לעצמם כמטרה לפרק התארגנויות שונות של גופים גזעניים באיטליה.

ריזי הייתה הזוכה בתחרות היופי האינטרנטית שנערכה בין נשים שמזדהות כניאו-נאציות. בתמונותיה, ניתן לראות קעקוע עצום של "עיט הרייך" (רייכסאדלר) על שכמותיה, כולל צלב הקרס של המפלגה הנאצית מתחתיו.

מעבר למעצרים שבוצעו על ידי כוחות המשטרה, הוחרמו גם מספר רב של כלי נשק מ-19 בתים שונים ברחבי מילאנו וסיציליה, ביניהם חרבות, סכינים, רובי חיצים, רובי ציד ונשקים אוטומטיים. כמו כן, שוטרים החרימו מהבתים חפצים שונים כמו דגלי צלב קרס, ספרים פאשיסטיים ועותקים של הספר מיין קאמפף.

חוקרים מאמינים כי הארגון אליו ריזי השתייכה היא "המפלגה הלאומית-סוציאליסטית לפועלים איטלקים", שפעיליו חשודים בקיום קשר עם ארגונים ניאו-נאצים ברחבי אירופה – כמו תנועת Combat 18 הבריטית וארגון ה-Social Order הפורטוגזי.

גורם בכיר בחקירה סיפר כי הם עוקבים כבר תקופה אחר פועלם של חברי הארגון, אשר היו חשודים בפשעי הסתה ושידול לפאשיזם (עברה פלילית באיטליה). "חלק מהעצורים החזיקו כמויות אדירות של נשקים ומטעני חבלה", הוא סיפר. "חלק מהעצורים כבר הגדירו את המשנה של הארגון, אשר מבוססת על השקפת עולם אנטישמית. להערכתנו הם גייסו אנשים דרך רשתות חברתיות, שם הם פרסמו חלקים מהמצע שלהם".