אישה בשנות ה-20 לחייה נעצרה בחשד להריגה, אחרי שרשויות בואנוס איירס מצאו בביתה את שרידי גופתה של בתה הקטנה. שוטרים שערכו חיפוש בביתה של ונסה אלחנדרה מנסיז'ה מצאו את גופתה של מילגרוס (5) בתוך ארגז מלא בטון. גורמים המעורים בפרטי הפרשה סיפרו שבת ה-27 השתמשה בארגז בתור שידת הלילה שלה.

ממצאי חקירת המשטרה חשפו כי מילגרוס סבלה משורה של בעיות רפואיות מאז שנולדה – והייתה מרותקת למיטתה במשך רוב ימי חייה. בני משפחתה של מנסיז'ה טענו מאז שהיא תמיד העדיפה את שני ילדיה הגדולים על פני בת ה-5 ולעיתים אף הזניחה ונטשה אותה בביתה בעיירה סן אנדריאס, סמוך לבירת ארגנטינה.

שוטרים פשטו על ביתה של מנסיז'ה לאחר שאביה הביולוגי של מילגרוס דיווח על היעלמותה. לטענתו, הפעם האחרונה שהילדה נראתה בחיים הייתה בחגיגות יום ההולדת של אחד מאחיה בחודש יולי.

מדוברות תחנת המשטרה נמסר: "הילדה סבלה מבעיות רפואיות. היא נהגה לקבל הזנה ישירות לקיבה בעזרת קטטר שעבר דרך האף שלה וגם עברה ניתוח טרכאוסטומיה (פיום קנה בקדמת הצוואר). ונסה טענה שהכל קרה באחד הימים בשעת אחר הצהריים, לדבריה אחרי שרחצה את כל הילדים והלכה לנמנם. כשהתעוררה היא הלכה לראות מה שלום הילדה וגילתה שהיא הלכה לעולמה".

ונסה טענה לאורך חקירתה שמצאה את הילדה עם הפרשות מהאף והפה, והעריכה שהילדה נחנקה למוות בזמן שישנה. מבוהלת, היא הכניסה את גופתה לארגז וכיסתה אותו בבטון. מומחים לרפואה משפטית אישרו מאז את הדברים וקבעו שבת ה-5 מתה כתוצאה ממחלה נשימתית.

ונסה הובאה למעצר בחשד להריגה, בזמן ששאר ילדיה הועברו לידי אמה. הרשויות מצאו מאז בביתה של החשודה מזרון עם כתמי דם ושלחו אותו לבדיקות מעבדה. בינתיים, החקירה נגד האם הצעירה ממשיכה.