"אם מישהו היה אומר לי לפני 10 שנים שמשהו כזה היה קורה לי, לא הייתי מאמינה לו": ג'סי סוייר מעולם לא האמינה במיסטיקה. היא מעידה על עצמה שתמיד הייתה אתאיסטית וטוענת שלא האמינה אף פעם בחיים אחרי המוות. למרות זאת, יום אחד התפיסה שלה השתנתה לחלוטין אחרי שהיא עברה אירוע על סף מוות.

סוייר חוותה את האירוע לפני 10 שנים, אז היא התגוררה במדינת טנסי. בשיחה עם כתבי אתר החדשות Inside Edition, היא סיפרה שבאותו זמן היא התמודדה עם בעיות רפואיות שהובילו אותה בסופו של דבר לעבור ניתוח לכריתת רחם. הניתוח עבר בהצלחה, התאוששה זמן קצר לאחר מכן וגם שוחררה עד מהרה לביתה – רק שאז חלה התדרדרות משמעותית במצבה.

"התחלתי להרגיש כאבים איומים ואמרתי לבעלי לפנות אותי לביה"ח", סיפרה. "כשהגעתי לשם הבנתי את חומרת המצב. הדופק שלי היה על 145 והייתי קודחת מחום. בדיקות שלהם חשפו שאני סובלת מדימום פנימי וחסימת מעיים". סוייר קיבלה מנות דם ואושפזה במקום. מאוחר יותר באותו לילה גורלי, קרה לה אירוע יוצא דופן.

"אני זוכרת שבהיתי בקיר ואז, אני לא יודעת איך להסביר את זה בדיוק, הרגשתי כאילו פקחתי את העיניים שלי ואז פקחתי אותן שוב", סיפרה סוייר. "מצאתי את עצמי בחדר לבן ומעורפל. זה לא בדיוק היה חדר, יותר חלל. אני זוכרת שהדבר הראשון ששמתי לב אליו הייתה העובדה שאני מסוגלת לעמוד, מה שלא יכולתי לעשות באותו זמן בגלל הניתוח שעברתי".

סוייר טוענת שאז היא הבחינה בדמות שהתבררה להיות חבר ותיק שהלך לעולמו כמה זמן לפני כן. באותו רגע היא הבינה מה קרה לה. "הבנתי שמתי והחבר הזה, אנתוני, בא לקחת אותי לעולם הבא", סיפרה. "האור אז הלך והתבהר. לא היה לו גבול. מאוד קשה לתאר את זה. הרגשתי כאילו אני שרויה בתוך אהבה נטולת תנאים או גבולות".

מדענים עד היום לא מבינים כל כך מה עומד מאחורי חוויות על סף מוות (או NDE). אף על פי כן, מחקרים מצביעים על זה שיש קווי דמיון ברורים בין חוויות של אנשים שונים. במקרים רבים, אנשים מעידים על שהות במקומות מוארים ובוהקים, כמו גם תחושה עזה של אהבה. חלק מהאנשים שחוו NDE אפילו ציינו שהחוויה מזכירה מאוד התחושות כשאתה תחת השפעה של חומרים פסיכו-אקטיביים (כגון DMT או LSD).

סוייר העידה מאז שהחזרה שלה לחיים הייתה החלק הכי טראומתי בכל התקרית. לטענתה, היא אפילו הרגישה כאב. "זה היה כמו לקפוץ לנחל קפוא אחרי סאונה מפנקת", היא הוסיפה. "אחרי זה עברתי תהליך התאוששות קשה. היו צריכים לנקז את כל שטפי הדם הפנימיים שלו שהסתכמו בכ-2 ליטרים של דם". כיום, היא מעידה על עצמה שהיא אדם שונה לגמרי.

"כשחזרתי לחיים, הרגשתי אהבה חסרת גבולות כלפי כולם", היא מספרת. "זה לא שהייתי אנוכית לפני, אבל אני מודה שהיה אכפת לי רק מאנשים שהכרתי. התחושה החדשה הזאת גרמה לי להבין את הייעוד שלי בחיים האלה. יותר מזה, היא גרמה לי להבין משהו חשוב מאוד – וזה שאני לא מפחדת יותר מהמוות". סוייר לומדת עכשיו להיות פסיכולוגית עם התמחות בטיפול במתמודדים עם אובדן ואבל.