מרגרט אדנוגה, בת 68, ובעלה נח, בן ה-77, מככבים בכותרות החדשות בניגריה לאחר שהביאו לעולם תאומים לפני כשבועיים, חרף גילם המבוגר. וזאת לאחר שמרגרט עברה שלושה טיפולי פוריות שלא צלחו. 

מרגרט ובעלה נישאו כבר בשנת 1974, ומאז לפי הדיווחים ניסו שוב ושוב להביא ילדים לעולם. השניים בזבזו את כל חסכונותיהם על טיפולי פוריות כושלים, ואף נסעו במיוחד למספר מרפאות מיוחדות באפריקה ובאירופה, אך לא הצליחו להרות במשך 46 שנים. בכל זאת, השניים לא איבדו תקווה ולבסוף תפילותיהם נענו. ״אני איש שחולם״, אמר נוח ל-CNN, ״והייתי משוכנע שהחלום הספציפי הזה שלנו יתגשם״.

צמד התינוקות, בן ובת, נולדו בבית החולים הלימודי באוניברסיטת לאגוס באמצעות ניתוח קיסרי בשבוע ה-37 להריון. מכיוון שידעו שמדובר במקרה רפואי נדיר, הרופאים המיילדים דיווחו על כך לתקשורת רק לפני שבוע, כדי לאפשר למרגרט זמן להתאושש. לדבריהם, היא עברה את הניתוח ללא בעיות מיוחדות, אך בכל זאת ביקשו להזהיר נשים מבוגרות אחרות מפני הסיכונים של הריון מאוחר.

״יש לא מעט סיבוכים רפואיים הקשורים להריון בגיל כה מאוחר, כמו למשל לידה מוקדמת וסיכון לעובר. היא הייתה בת מזל, אבל נשים רבות אחרות עלולות לסבול מבעיות אחרות במהלך או לאחר הלידה״.

למרות גילה, מרגרט היא לא האם שילדה תינוקות בגיל המבוגר בעולם – היא "רק" במקום השלישי. לפני כחצי שנה אישה הודית בשם מנגייאמה ילדה תאומות בגיל 74 בעקבות טיפולי פוריות, והיא אוחזת בשיא העולם. לפניה, בשנת 2016, אישה הודית נוספת בשם דאלג׳ינדר קאור ילדה בן בגיל 70.