12 שנים עברו מאז מדלן מקאן נעלמה מאתר הנופש הפורטוגלי "פראיה דה לוז", בזמן שהוריה היו מטרים ספורים ממנה בארוחת ערב עם חברים. מאז אותו לילה נורא של ה-3 במאי, רשויות בריטניה הוציאו סכומי עתק ועשו מאמצים עילאיים על מנת למצוא את הילדה הקטנה - אך בינתיים אין קצה חוט אמיתי וחד משמעי שיוביל לפתרון התעלומה.

קייט וגרי, הוריה של מדלן, החליטו לנסות להפיץ שיטה חדשה שיכולה לעזור להם להשיג מידע חדש אודות בתם או אפילו להוביל למציאתה - פוסטרים שנועדו לחלוקה בחו"ל. הרעיון הוא להציע בתקופת הקיץ לכל בריטי שמתכוון לטוס לחו"ל, לקחת עימו תגי מזוודה או פוסטרים של מדלן מקאן עם פרטים ליצירת קשר, על מנת להציף את זהותה בכל מקום בעולם.

"האם אתם יוצאים לחופשה? אנא שיקלו לקחת את תגי המזוודה והפוסטרים שלנו. אתם יכולים להוריד אותם למחשב ולהדפיס בבית. תודה לכם על כך שאתם לא מוותרים על מדלן", נכתב בדף הפייסבוק של הקמפיין הרשמי למציאתה. 

השיטה החדשה, כאמור, נתמכת על ידי הקמפיין הרשמי למציאתה של מדלן, וההורים מעודדים את המטיילים לחו"ל לתלות את הפוסטרים האלה בכל מקום אפשרי. על הפוסטרים יש תמונות שונות של מדלן, גם אמיתיות משנת 2007 כשהייתה בת 3, וגם תמונות דיגיטליות שנוצרו בעזרת תוכנות שמנסות להראות כיצד ייתכן שהיא נראית היום כנערה מתבגרת. בנוסף, הפוסטרים תורגמו ל-17 שפות שונות, ביניהן, צרפתית, פורטוגזית, ספדית, איטלקית, רומנית, רוסית וערבית. 

ההיגיון שמוביל את הקמפיין הזה הוא ראשית שההורים רוצים לתת חשיפה גלובלית למקרה היעלמותה של מדלן ולהשאיר אותה בשיח הציבורי כדי להמשיך את החקירה הרשמית. שנית, ישנה סברה שאם מדלן נחטפה, ייתכן שזה קרה בגיל כל כך צעיר שהיא אימצה זהות חדשה ושפה אחרת, ואינה מודעת כלל לכך שמישהו מחפש אחריה.
 

מדלן נעלמה מספר ימים לפני יום הולדתה הרביעי. אם היא בחיים, היא אמורה להיות בת 16.