פועל בניין מצא חוברת קומיקס נדירה בתוך בקיר, אך עשה שגיאה אחת שעלתה לו עשרות אלפי דולרים.

דיוויד גונזלס, בן 44 ממינסוטה, תמיד השאיר חפצי נוי קטנים בבידוד הבתים ששיפץ כדי שבעלי בתים יוכלו למצוא משהו בעתיד. אבל בתפנית של המזל, הוא היה זה שגילה חפץ יקר ערך, בקיר של נכס שזה עתה רכש.

הפריט שדיוויד גילה היה מהדורת "Action Comics" מספר 1 משנת 1938 כשעל הכריכה גיבור חדש לגמרי שאולי שמעתם עליו - סופרמן. בעוד שקומיקסים קלאסיים רבים עוברים מקונה לקונה, עותק זה כנראה נשמר על ידי הבידוד. 

מתוך "סופרמן: בנו של קאל-אל"  (צילום: מתוך "סופרמן: בנו של קאל-אל" )
צילום: מתוך "סופרמן: בנו של קאל-אל"

האב לארבעה מיהר למכירה פומבית ומכר את מגזין הווינטג' תמורת 175 אלף דולר ל"אספן קומיקס כבד", אמר סטיבן פישלר, מנכ"ל בית המכירות הפומביות המקוון ""Comic Connect. אבל הוא לא ידע, שטעות אחת שעשה עלתה לו בסכום כסף רב.

גונזלס היה כל כך נרגש מהגילוי שלו שהוא קרע בטעות את העטיפה בזמן שהוציא אותה מהקיר. "זה היה קרע של 75 אלף דולר", גילה מנכ"ל בית המכירות לדיוויד. למרות הטעות, יש לו מעט חרטות על כך שקרע את הכריכה הקדמית. "אני בחור צנוע וגם זה סכום מכובד בהחלט", אמר.

כדי להבין עד כמה ספרי קומיקס וינטג' יכולים להימכר בסכומי כסף אסטרונומיים, ניתן לראות את המקרה של מכירה פומבית בשבוע שעבר, כאשר עותק כמעט מושלם של The Amazing Spider-Man מספר 1 משנת 1963 נמכר בסכום עתק של 1.38 מיליון דולר.