אם מדרום רוסיה שעמדה לערוך לבתה הטבלה, נדהמה לגלות כי הכומר מסרב לבצע את הטקס הדתי – והסיבה שהוא נתן לה? השומות של בתה. התקרית התחוללה בעיר קורגן, אשר שוכנת בסמוך לגבול רוסיה-קזחסטן, והכתה גלים ברשתות החברתיות במדינה.

מריה קבוסטנצבה, אמה של התינוקת, סיפרה שהכומר סרב לבצע את ההטבלה מיד לאחר שהיא הראתה לו תמונות של בתה, ויקה. "הוא אמר לי שהוא לא מתכוון לערוך את הטקס כי הוא לא יודע אם מדובר במחלה מדבקת", כתבה האם בחשבון ה-VK שלה (ההקבלה הרוסית לפייסבוק). "הוא הוסיף שהוא לא בטוח כיצד ילדים אחרים יגיבו אם ייחשפו אל בתי ואחר כך, הציע לערוך את הטקס בביתי תמורת 4,000 רובל (כ-216 שקלים)".

View this post on Instagram

A post shared by новости (@zlo_news) on

בתה של קבוסטנצבה נולדה בריאה לחלוטין עם נבוס (שומה) ענקי שמכסה את רוב חלקה האחורי. לטענת אמה, שומות נוספות החלו להתפשט ברחבי גופה של ויקה כשהייתה בת חודש וחצי וכעת, הן מכסות כ-80% מגופה – כולל את רוב חלקי גבה, הבטן שלה ואזורים על ראשה.

גולשים רבים התרעמו מן היחס שהאם קיבלה מן הכומר, אותו היא השאירה בעילום שם. קבוסטנצבה מספרת שכמה ימים מאוחר יותר, היא קיבלה ממנו שיחת טלפון בה הוא דרש שתסיר את הפוסט – אך זה היה מאוחר מדי. גורמים בכירים בכנסייה כבר התערבו.

מיכאל נסונוב, דובר הדיוקסיה המקומית, התייחס לתקרית ואמר כי הם כבר יצרו קשר עם האם ופועלים לפתור את הסוגיה. "מדובר בהתנהגות לא מקובלת", הוא אמר בהודעה והוסיף, "אנחנו כבר יודעים במי מדובר ואנחנו מתכוונים לפתוח בחקירה של נסיבות האירוע".