הקוגריות (צילום: Channel 5)
עדנה וסיימון | צילום: Channel 5

אהבה אפשר למצוא בכל גיל מסתבר. בערוץ 5 הבריטי משודרת הערב תכנית דוקומנטרית המספרת את סיפור אהבתם של שישה זוגות לא שגרתיים - זוגות בהם האישה מבוגרת בעשרות שנים, ולמרות זאת, רומנטיקה לא חסר שם.

עדנה, 78, וסיימון, 39, הכירו לפני 8 שנים בקונצרט עוגב, התגנבו ממנו החוצה ובמקום נסתר הגניבו נשיקה ראשונה. מאז הם נישאו ועשו כותרות בכל העולם. הם מתארים זאת כאהבה ממבט ראשון. לעדנה ילדים מנישואים קודמים, כולם מבוגרים יותר מסיימון, שהוא למעשה, אביהם החורג כעת. "אני לא יכולה לדמיין את עצמי בלי סיימון", מספרת עדנה, "הוא הדבר הראשון שאני רואה בבוקר והדבר האחרון שאני רואה בלילה". למרות חיי המין הסוערים שלהם ("עושים את זה כמו שפנים" לטענתם), עדנה מצרה על כך שלסיימון לא יהיו ילדים ואף בעבר ניסתה לשכנע אותו לעזוב אותה כדי שיוכל להגשים את החלום הזה, אך סיימון נשאר, והאהבה פורחת.  

עדנה וסיימון ממש לא לבד. ג'ואן לויד, 68, ופיל אבסלם, 29, הכירו בפייסבוק ומנהלים זוגיות כבר שנה וחצי, הם גרים יחד בצפון וויילס. ג'ואן התאלמנה מבעלה הקודם אחרי 50 שנות נישואין. כשהוא על ערש דווי, ביקש ממנה להמשיך לחיות את החיים במלואם, כלומר, להשיג ציצים חדשים וטוי-בוי מקסים. "אני אסתכל עליך מלמעלה בחיוך, ואומר - טוב מאוד ג'ואן". הוא גרם לה לכתוב את המילים הללו ולחתום עליהן. ג'ואן הגשימה את בקשתו של בעלה המת, עשתה ניתוח להגדלת חזה, ודחתה 700 גברים שונים ברשת עד שמצאה את פיל "כשראיתי את התמונה שלה מיד נמשכתי, אז שלחתי לה הודעה וזה המשיך משם" הוא מספר. מאז הדייט הראשון הם לא יכולים להוריד את הידיים אחד מהשנייה. "אנחנו מתנשקים ומתכרבלים הרבה. אני אוהבת לשכב איתו... אני אוהבת אותו ואנחנו פשוט מסתדרים מצויין". פיל מרגיע כי אמא שלו מאשרת את היחסים ביניהם למרות שג'ואן מבוגרת ממנו ביותר ממחצית גילו.

הקוגריות (צילום: Channel 5)
ג'ואן ופיל | צילום: Channel 5

ולבסוף הכירו גם את מרלין, שפגשה את בעלה וויליאם כשהוא היה בן 16 והיא הייתה בת 45, הוא היה בנם של חברים של מרלין, היום הם כבר 8 שנים ביחד. "מיד חיבבתי אותה, אבל הייתי בן 16 והיא בת 45 ולא חשבתי שזה יכול לקרות גם לא בעוד מליון שנים", וויליאם מספר. עד שיום אחד כשביקר אותה, הנשיקה פשוט קרתה. כשנהיו זוג, המשפחה והחברים הגיבו בתדהמה "זה היה כאילו החברה דחתה אותנו" אמר וויליאם, אבל למרלין לא אכפת: "גיל 16 הוא חוקי. גברים עושים זאת במשך דורות ומצליחים להתחמק". מרלין מספרת שוויליאם מאוד בוגר לגילו, לא כמו בחורים צעירים אחרים שפגשה. שניהם מקווים שאנשים סביבם יגלו יותר הבנה לאהבה המשותפת שהם חולקים.

הקוגריות (צילום: Channel 5)
וויליאם ומרלין | צילום: Channel 5

(מקור)