"כן, אנחנו מקבלים הערות לא נעימות מאנשים, אבל יש לנו עור עבה אז אנחנו מסתדרים": בני זוג מניו זילנד התראיינו לאחרונה על מערכת היחסים השנויה במחלוקת שלהם – ונתנו הצצה אל התהליך שהוביל אותם להתחתן, למרות שהם אחים חורגים.

לינלי פרט, בת 37 מן העיירה טרנקי (צפון מערב ניו זילנד), סיפרה שהכירה את בעלה, דניאל, כאשר אמה החלה לצאת עם אביו. "הייתי אז בת 12 והוא היה בן 14", אמרה לינלי. "באותה תקופה, דניאל היה בשבילי כמו כל אח גדול – קצת מציק, אבל אהבתי אותו. מערכת היחסים שלנו תמיד הייתה חברית, עד שבגיל 16 התאהבתי בו".

לינלי מספרת שאהבתה כלפי דניאל מעולם לא נעלמה, אפילו כשהוא התחתן עם אישה אחרת ועבר לגור באוסטרליה. יום אחד, היא קיבלה את ההודעה הדרמתית מאביה. "'דן חוזר הביתה', הוא סיפר לי", אמרה לינלי. "אני זוכרת איך הלב שלי עלה לי לגרון. אפילו שעבר כל כך הרבה זמן, עדיין היו לי רגשות כלפיו". כמה שבועות אחרי חזרתו לניו זילנד, לאחר שהשניים בילו עוד ועוד זמן יחד, היא מצאה את עצמה עם אחיה החורג במכוניתה.

"כשישבנו שם לבד, דניאל הסתובב אליי ונישק אותי", היא סיפרה. "זה כאילו זיקוקים התפוצצו לי בראש. אמרתי לו שתמיד רציתי את זה ולהפתעתי, דניאל אמר שגם לו היו רגשות כלפי". כיום, בני הזוג ביחד כבר 14 שנים, הם הורים ל-4 והתחתנו בשנת 2013.

לינלי מוסיפה שבני משפחתה וחבריה תומכים בהחלטתם. למעשה, אביו של דניאל אפילו אמר להם כי אין לו בעיה כל עוד הם משמחים אחד את השנייה. אך למרות זאת, היא מספרת שהם נוהגים לקבל הערות עוקצניות מסביבתם.

"אנשים נוהגים ללעוג לדניאל", היא מספרת. "'אתה עדיין יוצא עם אחותך?', שואלים אותו. אנחנו אמנם אחים חורגים, אבל אנחנו לא מרגישים כך". לטענתה, אפילו ילדיה נוהגים לפעמים לצחוק על נסיבות ההיכרות שלהם. למרות זאת, היא מדגישה שלאנשים שאוהבים אותם באמת זה מעולם לא הפריע – ולגבי כל השאר? דעתם לא מעניינת אותה.