התפתחות בלתי צפויה בחיפושים אחר נעדרת ביערות אורגון. כוחות האיתור והחילוץ באזור פורטלנד מדווחים כי הם השהו את החיפושים אחר אליסון ווטרסון (20) לאחר שלא נמצאו ראיות שהאישה הצעירה נמצאת בסביבה – זאת בסתירה מוחלטת לגרסת בן זוגה על השתלשלות האירועים.

הפרשה התפוצצה ביום שני שעבר, לאחר שיחידות החילוץ הוזעקו לחפש את ווטרסון ביערות בסביבת פורטלנד. לפי גרסתו של בנג'מין גרלנד, בן זוגה בן ה-21 של הנעדרת, השניים הופרדו במהלך טיול והוא חזר לרכב שלו. כמה שעות מאוחר יותר, הוא נמצא על ידי תושב האזור אשר השיב אותו לביתו.

גרלנד חזר ליער עם אביו מאוחר יותר באותו יום בניסיון למצוא את זוגתו, אך הם לא הצליחו למצוא כל סימן לאישה הצעירה. בשלב הזה, הם דיווחו על היעלמותה לכוחות המשטרה ואלו החלו לסרוק את היערות בסביבה.

כוחות המשטרה דיווחו ביום חמישי שעבר כי נמצאו "רמזים וחפצים מעניינים" במהלך החיפושים אחר ווטרסון. למרות זאת, כעת נחשף כי מסתמן שהנעדרת כלל לא נמצאת באזור שבו היא כביכול נעלמה, מה שהוביל את יחידות החילוץ להשהות את החיפושים.

טוני מוריס, מפקד מבצע החילוץ, התייחס להחלטתו לעצור את החיפושים ואמר: "אם הייתי מאמין שהיא בסביבה שאנחנו מסוגלים למצוא אותה, לא היינו משהים את החיפוש. נכון לעכשיו, בדקנו כל קצה חוט שהיה לנו". גורמים ממשרד השריף של מחוז וושינגטון חיזקו את הסברה כי ווטרסון לא נמצאת באזור והדגישו כי יש סתירות בגרסה של גרלנד.

"מעולם לא הצלחנו לאמת את הגרסה של גרלנד", הסביר סגן השריף בריאן ואן קליף. לטענתו, לקח לגרלנד ואביו 30 שעות לדווח על כך שווטרסון נעלמה. חוקרים מאמינים כי הסיבה לעיכוב הן כמה צווי מעצר נגד בן זוגה של הנעדרת, שלא קשורים לתעלומה ביערות אורגון.

הוריה של גרלנד הודו ביום חמישי האחרון לכוחות ההצלה והמתנדבים שסרקו את היערות בהודעה לתקשורת. נכון לעכשיו, טרם נמסרה תגובה מצדם להתפתחות בחקירה.