זוג הורים מאמצים קיבלו את הפתעת חייהם כשגילו שלבתם יש אחות תאומה זהה. על פי הדיווחים של כלי התקשורת האמריקאים, התגלית המפתיעה נחשפה לאחר שטום וג'ניפר דורינג, המתגוררים בוויסקונסין, שכרו חוקר פרטי שישלח להם את התיק האישי של בתם, אודרי, מבית היתומים בסין. כאשר הם פתחו לראשונה את המסמך במייל, הם גילו את תמונה של בתם עם אחותה - גרייסי.

"אני חושבת שהתגלית גרמה לנו לחוות כל רגש אפשרי", מספרת ג'ניפר. "בעיקר התרגשות, פחד ובלבול". היא הוסיפה שבמבט ראשון היא בכלל לא הצליחה להבדיל בין הילדות. מאוחר יותר, זוג ההורים גילו לתדהמתם שאחותה של אודרי מתגוררת גם היא בארה"ב – והוריה הסכימו להפגיש ביניהן.

בזמן שאודרי התגוררה בחוף המזרחי של ארה"ב, גרייסי, גרה עם משפחה מאמצת במרחק של 2,400 ק"מ – במדינת וושינגטון אשר בחופה המערבי של ארה"ב. ניקול, אמה של גרייסי, תיארה את ההלם שלה לנוכח התגלית המדהימה.

"זה היה תהליך קשה מאוד עבורנו", היא סיפרה. "כל הסיפור הפחיד אותנו מאוד כי לא ידענו איך זה ישנה את חיינו. שקלנו לספר לגרייסי בשלב מאוחר יותר בחייה, אבל בסופו של דבר החלטנו שמגיע לה לדעת בהקדם האפשרי. עד מהרה, ההורים המאמצים יזמו שיחת וידיאו בין האחיות – מיותר לציין שהיא הייתה מאוד אמוציונאלית.

ג'ניפר מסבירה: "זה היה רגע מאוד מרגש עבור הבנות. היה שלב שנאלצנו לעצור את השיחה לחכות כמה דקות ואז להתקשר שוב. בעלי עזר להניע את השיחה אבל אחרי שהן התחילו לדבר, זה היה נדמה כאילו הן הכירו אחת את השנייה מזה שנים". חודש מאוחר יותר, הן נפגשו לראשונה בתוכנית הטלוויזיה Nightline.

ג'ניפר סיפרה אחרי המפגש כי היא נדהמה מהדימיון בדפוסי ההתנהגות שלהן. "הן מדברות אותו הדבר, אוהבות את אותם מקצועות בביה"ס ואפילו את אותם מאכלים", היא סיפרה. "הן אפילו מצמידות את המשקפיים לאף באותה צורה". מאז המפגש המרגש, ההורים הבטיחו להפגיש בן הילדות כמה פעמים במהלך השנה – כולל במחנות קיץ ומסיבות חג המולד.