רצח או שוד? אושיית רשת מצאה את מותה בעיר ריו דה ז'נרו, ברזיל, בזמן שנסעה במכוניתה עם בן זוגה ובנה הפעוט. ביום ראשון לואן ז'רדם נורתה בתוך רכבה ובן זוגה נפגע גם הוא מיריות בכתף. האם ל-2 פונתה לבית החולים כשהיא פצועה באורח אנוש, שם כל שנותר לרופאים לעשות היה לקבוע את מותה.

ממצאי החקירה הראשונית חשפו כי החשודים רדפו אחרי ז'רדם במכוניתם וירו בה בזמן נסיעה. דוברות המשטרה הצבאית בריו דה ז'נרו מסרה כי הם חוקרים את האירוע כניסיון שוד, אף על פי שאביה של ז'רדם מאמין שמדובר ברצח. "אין ספק שלא מדובר בפשע רגיל", טען עטנאל ז'רדם בשיחה עם חברת החדשות הברזילאית G1. "זה היה רצח כי כאשר מעוניינים לשדוד מישהו, לא יורים בו למוות בזמן נסיעה כשהחלונות שלו סגורים". 

גורמים המעורים בפרטי התקרית סיפרו שהחשודים ירו בחלק האחורי של רכבה של ז'רדם,  ולאחר מכן התקרבו אליו מהצד וירו פעם נוספת לעבר אושיית הרשת. אירוע הירי קרה שבועיים אחרי שז'רדם החליפה את רכבה הישן, בו הותקנו חלונות ממוגנים. היא הותירה אחריה פעוט בן שנתיים וילדה בת ה-10 ממערכת יחסים קודמת.

לואן ז'רדם התפרסמה ברשתות החברתיות בברזיל בשנת 2019, לאחר שיצאה על מערכת יחסים אלימה והחלה לתעד את המהפך הגופני שלה. בשיאה, היא שקלה 119 ק"ג ומאז השילה שליש ממשקל. אושיית הרשת שיתפה את מסעה באינסטגרם - שם יש לה יותר מ-364 אלף עוקבים.

View this post on Instagram

A post shared by Luanne Jardim | Como perder peso? Eu te ajudo! (@jardimluanne)

View this post on Instagram

A post shared by Luanne Jardim | Como perder peso? Eu te ajudo! (@jardimluanne)

"מעולם לא הייתי שמנה, אבל במהלך ההריון הראשון שלי עליתי הרבה במשקל", כתבה באחד הפוסטים שלה. "הגעתי כמעט ל-120 ק"ג ולקיתי בדיכאון עמוק". אחרי שחוותה שוב ירידה משמעותית במשקל ועברה מספר ניתוחים פלסטיים, ז'רדם פתחה מותג עצמאי משלה למכירת מוצרים שנועדו לסייע לאנשים להילחם בהשמנת יתר. המשטרה טרם עצרה חשודים במעשה.