רשויות האכיפה בעיר דניפרו, אשר במרכז המדינה, התירו לפרסום תמונות מצמררות אשר מציגות את רודיון וולקוב בן ה-12 צועד ברחובות עם האדם שהודה ברצח שלו.

הוריו של וולקוב דיווחו על היעלמותו לפני קרוב לשבועיים, אחרי שזה לא חזר הביתה מאימון הכדורגל שלו. ב-17 במאי, כוחות המשטרה ביצעו איכון לטלפון הנייד שלו שהוביל אותם לבקתה רעועה בפאתי העיר. במהלך מבצע החיפוש, שוטרים נתקלו במחוסר בית שישן על מיטה מאולתרת מעל ערמה של בגדים. כאשר הם העירו אותו לצורך תשאול, הם נחרדו לגלות את גופתו הערומה של הילד שרועה מתחת לערמת הבגדים.

לודמילה קופילנקו, דוברת של תחנת המשטרה המקומית, התייחסה לפרשה המזוויעה בהודעה לתקשורת ואמרה: "כאשר השוטרים נכנסו למבנה, הם זיהו את החשוד שוכב על ערמת הבגדים אשר הסתירה את גופתו של הילד. הוא התעורר כשפניו מגואלות בדם, הרים את מכנסיו והתנהג בצורה מחשידה".

החשוד נלקח לחקירה וזמן קצר מאוחר יותר, הודה כי פיתה את וולקוב באמצעות ממתקים לבוא איתו לבקתה - שם הוא אנס וחנק אותו למוות. כמו כן, החשוד הודה כי אנס את גופתו גם לאחר מותו. בצילומי מצלמות האבטחה שנלקחו במהלך החקירה, ניתן לראות את השניים צועדים ברחובות דניפרו ואף קונים ממתקים בסופרמרקט מקומי.

וולקוב (צילום: Свідок НТН, Youtube)
בתמונה: וולקוב והחשוד בסופרמרקט, שעות ספורות לפני הרצח | צילום: Свідок НТН, Youtube

כתבים מקומיים תיארו את וולקוב בתור שחקן כדורגל צעיר ומבטיח, שהתגורר יחד עם אמו בביתה של סבתו בעיר. רשויות האכיפה עדיין חוקרות את נסיבות הרצח, בזמן שהחשוד נמצא במתקן מעצר. במידה והוא ימצא אשם, צפוי להיגזר עליו מאסר עולם.