רדוסלב צ'רקובסקי, פולני בן 37 החי במסצ'וסטס, קיבל סוף סוף את מה שמגיע לו לאחר חמש שנים של מאבק משפטי בו הואשם בהתעללות קשה בכלבתו הגורה.

הכלבה, שכונתה על ידי הציבור 'פאפי דו', נמצאה נטושה בפארק ב-2013, כשהיא מורעבת וסובלת מפצע דקירה בעין, מספר שברים בגולגולת ובעמוד השדרה ומלשון מפוצלת.

הגורה המסכנה כבשה את לבבותיהם של אלפים במדיה החברתית, כאשר אפילו הוקם עבורה דף בפייסבוק שדרש שהבעלים שלה, צ'רקובסקי, ייאלץ לשאת באשמה ולהישלח למעצר. המצב הפך לכאוטי יותר כאשר התברר שעקב הפציעות הקשות שלה, לא נותר לה סיכוי והרופאים נאלצו להרדימה.

צ'רקובסקי כבר היה במקביל לכך בכלא בעקבות עבירות אחרות. הוא נשלח לשלוש עד חמש שנים לכלא ב-2015 בשל גניבה של יותר ממאה אלף דולר מאישה מבוגרת בה טיפל. התובעים ביקשו להוסיף לו 10 עד 15 שנות מאסר בשל הפשעים המזעזעים שביצע כנגד כלבתו, כאשר צוות ההגנה דרש מאסר של לא יותר מחמש שנים.

בית המשפט קבע שצ'רקובסקי אשם בעינוי כלבתו ונטישתה, אשר שמה התברר כ'קייה', והחליט שהוא ישב בכלא ל-8 עד 10 שנים נוספות, ובשום אופן לא פחות מכך. בעקבות כך הוא סבל בעצמו מהתעללות על ידי אסירים אחרים ואיומים מזרים שהמקרה ציער אותם. 

נשיאת ארגון הצלת החיות, מארי ני, אמרה על החלטת בית המשפט כי היא "היסטורית", והוסיפה שזה יעזור לחזק חוקים הנוגעים לביטחונם של חיות. "עם הרשעתו ומשפטו של רדוסלב צ'רקובסקי, הודגם לאחרים כי אנשים המבצעים פשעי התעללות בחיות - ובמקרה זה, התעללות קשה במיוחד - ישאו באחריות על מעשיהם".

בנוסף לעונש שקיבל, בית המשפט גם החליט שלאחר שיסיים לרצות את עונשו, צ'רקובסקי יגורש לפולין ולא יורשה לחזור לארה"ב.