מערב רוסיה: רשויות הרווחה המקומיות הוזעקו לבית אימה בעיר אוליאנובסק, כ-900 ק"מ מזרחית למוסקבה, שם שני ילדים נמצאו נעולים בדירה שלא ראויה למגורי אדם. שוטרים שהוזעקו למקום ונאלצו לפרוץ את הדלת מצאו את הילדים כשהם ערומים לחלוטין ובמקום אין חימום, מזון או שתייה.

עדי ראייה סיפרו שהמשטרה הוזעקה לדירה אחרי שאחת השכנות ראתה בחלון הדירה החשוכה ילדה ערומה – שהתבררה להיות בת 3. קצינים שהוזעקו למקום אמרו שלא נמצא כל סימן להורים ושהבית נראה כמו מזבלה.

 

אוליאנובסק (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
תמונות מבית האימה באוליאנובסק | צילום: VK: plohie_novosti_mc

מרשויות הרווחה נמסר כי הילדים חיו בבית עם אם חד-הורית, אך הם לא היו מוכרים כמשפחה נזקקת. מאז חשיפת הפרשה, שני הילדים נשלחו למרכזים רפואיים לצורך סדרת בדיקות שתקבע את מצבם הבריאותי.

גורמים המעורים בפרטי החקירה מספרים שנכון לעכשיו אין סימן לאם ולא ברור מה הוביל אותה לנעול את הילדים בבית. אף על פי כן, היא חשודה בהזנחה של הילדים ואם תורשע במעשיה בבית המשפט, זכויותיה כהורה עשויות להישלל.

 

אוליאנובסק (צילום: VK: plohie_novosti_mc)
הילדים נלקחו מאז לבדיקות רפואיות | צילום: VK: plohie_novosti_mc

זו לא הפעם הראשונה שפרשה מטלטלת מאוליאנובסק עולה לכותרות ברחבי רוסיה והעולם. בשנת 2018, דווח על מותה הטרגי של אקטרינה פדיאבה בת ה-27, אחרי שקיבלה בטעות אינפוזיה עם פורמלין במקום תמיסת סליין.

שנתיים מאוחר יותר, נטליה דולגנובסקיה, מלכת יופי מקומית, נעצרה אחרי שתועדה דוקרת אישה בסופרמרקט בלי שום סיבה. מאוחר יותר, אמה העידה שחלה התדרדרות משמעותית במצבה הנפשי של נטליה לפני התקרית המזעזעת.