חטיבת התביעות של מחוז דרום במשטרת ישראל הגישה היום (שישי) כתב אישום חמור לבית משפט השלום באשקלון. כתב האישום מופנה נגד בעלי כלב שעינה אותו כשקשר אותו בחגורת חנק עד שגרם למותו בגלל שעשה את צרכיו בבית, מקרה שנחשף ב- mako מוקדם יותר השבוע.

בעל הכלב, אנדועלם אדגו בן 30 תושב אשדוד, החזיק בבעלותו בכלב מסוג פיטבול בשם 'בוס'. לפני מספר ימים יצא אדגו לטיול לילי עם הכלב וכשחזרו הביתה הוא הבחין שכלבו עשה את צרכיו בתוך הבית. אדגו התעצבן על בוס, קשר אותו בחגורת חנק מאחורי מכונת הכביסה, ללא מים ואוכל והלך לישון.

"התעצבנתי עליו שהוא עשה את הצרכים בבית אז קשרתי אותו ליד מסתור הכביסה והלכתי לישון. רציתי לחנך אותו. לא חשבתי שיקרה לו משהו. את האמת שכחתי ממנו", טען אדגו. במשטרה חושדים, כי אדגו רצה להעניש את כלבו בגלל שעשה את הצרכים בבית.

במשך למעלה מ-12 שעות הכלב בוס היה בשמש כשהוא קשור בחגורת חנק, שלא מאפשרת אוויר לנשימה, ללא מים ואוכל, כאשר הבעלים הלך ישן ושכח ממנו. שכנים שהבחינו בכלב המיילל והמתייסר התקשרו למוקד העירוני של העירייה ודיווחו על כך כבר במהלך הלילה. "יש פה כלב גוסס עומד למות. תגיעו", התחננו השכנים. הפקחים הגיעו מאוחר יותר כאשר הכלב כבר היה במצב אנוש.

זמן קצר לפני הגעת הפקחים והכלבנית מטעם העירייה, אדגו יצא למרפסת, הבחין שכלבו גוסס ורק אז נזכר להכניס אותו לאמבטיה. הפקחים יחד עם הכלבנית נכנסו לבית וראו את הכלב שוכב באמבטיה מחוסר הכרה. הם החלו לבצע החייאה לכלב, אבל כל מאמציהם להצילו עלו בתוהו והם נאלצו לקבוע את מותו.

שוטרי תחנת המשטרה עצרו את אדגו לחקירה והוא הודה שקשר את הכלב בחגורת חנק כל הלילה והבוקר בלי אוכל ומים. מתברר שהכלב מת ממכת חום וסבל מדימום קשה בבטנו.

כתב אישום מייחס לאדגו עבירה של הריגת בעל חיים והתעללות בכלבו תוך גרימת סבל. המשטרה דורשת להאריך את מעצרו של אדגו עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו לאור חומרת מעשיו בנימוק שאם ישוחרר הוא יסכן את שלום הציבור. המשטרה טוענת, כי לאדגו יש עבר באלימות, בסמים, תקיפת שוטרים. בית המשפט ידון בבקשה בימים הקרובים ועד אז הוא יישאר במעצר.