"האנרגיה של בריאן לונדרי לא מרגישה לי כמו אנרגיה של רוצח": שורה של מתקשרים שפועלים ברשתות החברתיות התייחסו בשבועות האחרונים לפרשת גבי פטיטו – והגולשים זועמים. התופעה עלתה על סדר היום מאז שהיעלמותה של בת ה-22 הפכה לכותרת ראשית ברחבי ארה"ב והעולם. כעת, עשרות משתמשי טיקטוק שמזדהים כמתקשרים עם רוחות מהעולם כבר נגעו בפרשה וגרפו מיליוני צפיות ולייקים.

מתקשרת אחת ששמה קלי פרו העלתה פוסט בנושא לחשבון הטיקטוק שלה ובה טענה שהצליחה "לקלוט" דברים על בריאן לונדרי – בן זוגה של פטיטו שמבוקש לחקירה ונעדר מאז השבוע שעבר. "אני מרגישה שהוא ניסה לעבוד על עצמו", סיפרה בסרטון. "קלטתי עליו שהוא חמום מום, אבל אני לא חושבת שהוא התכוון להרוג אותה. למרות זאת, אני כן מרגישה שהוא זה שנטל את חייה. זה מאוד מעניין כי אני מרגישה שבתוך הראש שלו, ההיגיון שלו אמר לו שזה הדבר הנכון לעשות. כאילו שזה היה מונע ממנו להסתבך בצרות הרבה יותר גרועות".

הסרטון של פרו עלה עוד בשלב שבו פטיטו הוגדרה כנעדרת ומאז, גרף יותר מ-850 אלף צפיות בטיקטוק. בימים האחרונים היא שינתה את הגדרות הפוסט ל"פרטי" בעקבות התגובה הזועמת של הגולשים – רבים מהם טענו שהיא מנצלת את הטרגדיה לטובתה האישית. אמש, היא פרסמה סרטון נוסף לגבי הפרשה ובו היא התנצלה בפני משפחת פטיטו.

@dustindeanmentalist

Use “powers” to prove myself and win 10K? ‍♀️ Use them to take advantage of a tragic situation for clout? ‍♀️ ##psychic ##medium ##gabbypetito

♬ original sound - Dustin Dean Mentalist

מתקשרת נוספת שהגיבה לפרשה לפני שגופתה של גבי פטיטו נמצאה היא קלסי דיוויס. המתקשרת סיפרה בסרטון אחד בטיקטוק שהיא עדיין מנסה לחדד את ה"כישרון" שלה ובזמן שניסתה לתקשר עם גבי, היא "הרגישה טעם של עפר בתוך הפה שלה". מאוחר יותר, היא אפילו נעזרה בלולה, בובה מיוחדת שלטענתה מסייעת לה בפיצוח פרשות היעלמות של אנשים.

"לולה, האם את חושבת שגבי בסדר?", שאלה דיוויס לפני שקול רובוטי נשמע ברקע אומר "לא". המתקשרת אז ממשיכה: "היא אומרת שלא". הסרטון נצפה מאז קרוב למיליון פעמים וגם הוא עורר תגובות כעוסות מאוד מצד גולשים ואושיות רשת שונות.

View this post on Instagram

A post shared by Gabby (@gabspetito)

דאסטין דין, מנטליסט שנוהג לאתגר מתקשרים בחשבון הטיקטוק שלו, זעם על התופעה ואמר: "זה דוחה לחלוטין. להשתמש בטענות מזויפות על טרגדיה בשביל לקבל תשומת לב. כל המתקשרים באפליקציה הזאת צריכים להתבייש בעצמם". כמוהו, גם פיליפ דפרנקו, אחד היוצרים הפופולריים ביותר ביוטיוב, ביקר משתמשים בטיקטוק שמנצלים את הפרשה בשביל צפיות ולייקים – ובייחוד את קלי פרו.

"אין לי בעיה עם מתקשרים באופן כללי, אבל מה שאת (פרו) עושה זה שונה", אמר דפרנקו. "את מגינה מול מאות אלפי אנשים על האדם שסביר להניח רצח את גבי. את פח. מה שאתה עושה זה פח. את תגידי שאת מנסה לעשות משהו מסיבות טובות, אבל בסופו של דבר את אדם נוראי. את צריכה להתבייש בעצמך. אני מקווה שכשאת לא עושה את ההצגה שלך בטיקטוק ואת יושבת בבית, לבד, את ממש מרגישה רע עם עצמך". בינתיים, רשויות האכיפה בפלורידה ממשיכות לחפש אחר בריאן לונדרי.