"שתלתי את הזרעים בגינה בשביל לראות מה יקרה": יצר הסקרנות גבר על תושב ארה"ב שקיבל לפני כמה חודשים חבילה מסתורית ובה זרעים בלתי מזוהים שהגיעו מסין. כעת, הוא חושף בפני כתבים מקומיים את הצמח המשונה שנבט לו בגינה – לפני שגורמים ממשרד החקלאות האמריקאי יבואו לעקור אותו.

דויל קרנשו, תושב עיירת בונוויל, ארקנסו, סיפר שקיבל לפני כחודשיים חבילה עליה נכתב "עגילים". "חשבתי לעצמי: 'זה משונה'", אמר בשיחה עם כתבת מקומית והוסיף כי החבילה הכילה שקיות עם הזרעים הבלתי מזוהים. "שתלתי אותם בגינה כי רציתי לראות מה יקרה. מדי שבועיים הוספתי דשן למי ההשקיה שלהם והצמח פשוט גדל במהירות".

קרנשו חשף כי הזרעים שקיבל הנביטו צמח עם פרחים כתומים, מהם יצאו פירות לבנים שמזכירים דלורית או דלעת. כעת, גורמים ממשרד החקלאות הודיעו כי בכוונתם לעקור את הצמח הבלתי מזוהה מחשש שהוא עשוי להפוך למין פולש, להזיק לבעלי החיים באזור או להפיץ מחלות בצמחייה המקומית.

 

 

דויל הוא אחד מבין מאות אנשים שקיבלו בחודשים האחרונים חבילות מסתוריות מסין שמכילות זרעים בלתי מזוהים. משרד החקלאות האמריקאי שיגר אזהרה לתושבים לפני כשבוע שלא לשתול את הזרעים, אחרי שדווח על חבילות שהגיעו לבתים ב-50 מדינות ברחבי ארה"ב.

סקוט בריי, נציג משרד החקלאות במדינה ארקנסו, התייחס לתופעה הביזארית בריאיון לסוכנות הידיעות KSFM ואמר: "אם אתם מקבלים את החבילות עם הזרעים האלה, אל תשתלו אותם. תאטמו אותם בשקיות, צרו קשר באופן מידי עם משרד החקלאות ואנחנו נבוא לאסוף אותם".

טרם נחשף מה עומד מאחורי התופעה המשונה, אך רבים סבורים כי מדובר בתרמית אינטרנטית שנקראת "Brushing Scam" – במסגרתה ספקים שולחים לאנשים ברחבי העולם חבילות שלא הזמינו ואז מפרסמים בשמם ביקורות חיוביות בשביל להגדיל את הסיכויים של הגולשים להיחשף לחנויות שלהם.