בת 19 שנקלעה ביום שני השבוע להתפרצות הר הגעש מראפי, הפעיל ביותר באינדונזיה, חיכתה בייסורים לצוותי ההצלה במקום. זאת, לאחר שניצלה מהתקרית שבעקבותיה נשרפו פניה, עליהן נותרה שכבת אפר סמיך. הצעירה טיילה עם 18 מחבריה הסטודנטים כשהר הגעש האינדונזי התפוצץ, והוביל למותם של 11 מטיילים ול-12 נעדרים.

לפי דיווחים שונים, ההרוגים והפצועים היו קרובים ללוע של הר הגעש בעת ההתפרצות האדירה, שהובילה לפליטת מגדל אפר געשי בגובה של 3,000 מטר לשמיים. הצעירה, שזוהתה בהמשך כזאפירה זהרים פברינה, הקליטה את עצמה מתחננת לאמה, בקטע מטריד שבו היא נשמעת אומרת "אמא, הצילו".

@batamnews Zhafirah Zahrim Febrina, mahasiswi Politeknik Negeri Padang, Sumbar, berhasil bertahan hidup saat diterjang erupsi Gunung Marapi, 3 Desember. Ia sempat mengirim video dan pesan suara ke ibunya melalui handphone yang ia temukan. Zhafirah meminta bantuan secepatnya datang. Itu juga yang menjadi petunjuk Tim SAR menemukanya. Saat ditemukan ia sudah dalam kondisi tak sadarkan diri. Saat ini Ife dirawat di RSUD M. Djamil Padang. Cr: @jejakpendaki Tombol share >> #zhafirahzahrimfebrina #marapi #erupsigunungmerapi #batamnews #sumbar #pnp ♬ Horror atmosphere piano & SE. - Kohrogi

במשך הלילה פעלו כוחות החירום וההצלה כדי למצוא את עשרות המטיילים שנתקעו בהר שבאי סומטרה שבמדינה. פברינה אותרה ופונתה לבית חולים במערב האי כדי לקבל טיפול. אמה, רני, אמרה שבתה הייתה מזועזעת מהאירוע, אך מלאת הקלה על החילוץ. "היא עוברת טראומה אדירה. היא הושפעה פסיכולוגית כי ראתה את הכוויות שלה, והיא גם נאלצה לסבול את הכאב כל הלילה".

עד כה פונו מהאזור 49 בני אדם. עם זאת, החיפושים הופסקו זמנית אחר נעדרים מאחר שהייתה עוד התפרצות קטנה באזור. עבדול מאליק, ראש שירותי ההצלה בשלטון המקומי, הסביר לסוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) כי "הם (המטיילים) מובלים ידנית, כוחות ההצלה עושים תורות. אנחנו לא יכולים לבצע חיפוש אווירי עם מסוק כי ההתפרצות נמשכת". הרשויות לא פרסמו מיד את זהות המטיילים, עם זאת אישרו כי "חלקם סבלו מכוויות כי היה חם מאוד, ונלקחו לבית חולים".