אינדונזיה: רשויות החוק פרסמו את ממצאי החקירה של גבר מבוגר שהתחתן עם ילדה שלומדת בחטיבת הביניים. הפרשה התפוצצה בימים האחרונים לאחר שהתברר שהגבר, 44, ערך חתונה מסורתית עם ילדה בת 12.

גורמים המעורים בפרטי הפרשה מספרים כי שמו של החשוד הוא ברארודין, אדם עיוור שעובד בתור מעסה באזור דרום סולוואסי. מערכת היחסים של השניים התגבשה לפני כשלושה חודשים, אחרי שהילדה, ששמה טרם נחשף, הגיעה אליו לטיפול. השניים התחתנו בסופו של דבר ב-30 ביוני בטקס מסורתי.

ממצאי החקירה של הרשויות חשפו כי השניים לא התחתנו באופן רשמי, שכן הם לא השיגו אישורים ממשרד הדתות בגלל שהכלה קטינה. מקורבים של הילדה סיפרו כי היא עזבה את הלימודים מאז החתונה ולמרות זאת, מדגישים כי משפחתה הגרעינית של הכלה תמכו לחלוטין בהחלטתה להינשא אל ברארודין.

 

ברארודין
ברארודין והילדה בטקס החתונה | צילום: none, youtube

קולונל צ'נדר, מפקד המשטרה המקומית, התייחס לפרשה ואמר כי רשויות הרווחה מודעות להשתלשלות האירועים. מעבר לזה, הוא הוסיף כי החוקרים לא התרשמו מכך שהזוגיות נכפתה על הילדה ולכן לא ניתן לעצור את ברארודין על מעשיו.

"בחנו את המצב לעומק ולא התרשמנו מכך שהחתונה נכפתה על הילדה", אמר צ'נדר. "מבדיקה שלנו עלה כי הוריה של הילדה תמכו בחתונה לחלוטין". כעת, החתן מנסה להשיג אישורים רשמיים לחתונה ממשרד הדתות - עד כה ללא הצלחה.