בהלה בדרום צרפת, שם תיירת בריטית נעלמה בזמן שסיירה ברכס הרי הפירנאים. אסתר דינגלי, בת 37 מדורהאם, צפון אנגליה, נעדרת מאז ה-22 בנובמבר, לאחר שיצאה לסייר באזור פסגת פיק דה סובגארד הסמוך לגבולות צרפת-ספרד.

דן קולגייט, בן זוגה של דינגלי, סיפר ששמע ממנה בפעם האחרונה כאשר זו שלחה לו תמונת סלפי שלה כשברקע פסגות הפירנאים המושלגות. מאז, היא לא יצרה קשר עם אף אחד ומקורביה חוששים לחייה.

מאז שדווח על היעלמותה ברכס ההרים האירופאי, מבצע חיפוש רחב היקף יצא לדרך – הכולל יחידות תעופה מיוחדות, סיירים ואפילו כלבני גישוש. למרות זאת, טרם דווח על פריצת דרך בחיפוש אחר התיירת.

קולגייט התייחס להיעלמותה של בת זוגו בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "אני שבור לחלוטין ומצטער לבשר שאסתר, אהובתי, האדם שלימד אותי איך להרגיש, נעדרת. היא נראתה לאחרונה לפני כשבוע, כאשר שלחה לי תמונה שלה. צוותי חיפוש טרם הצליחו לאתר אותה".

בהודעה שנמסרה משירותי ההצלה באזור דווח כי הטמפרטורות באזור פסגת פיק דה סובגארד צונחות בלילה לכדי 2- מעלות צלסיוס. "גברת דינגלי יצא ביום ראשון של השבוע שעבר ותכננה לחזור ביום רביעי", כך לשון ההודעה. "כל אדם שראה אותה מתבקש לפנות אלינו – קיים חשש כבד לחייה".

קולגייט סיפר שהטיול של בת זוגו ברכס הרי הפירנאים היה במסגרת מסע ארוך של שניהם ברחבי אירופה. השניים יצאו לטיול הארוך ביבשת בשנת 2014, לאחר שאובחנו עם דיכאון. הם עזבו את ביתם, קנו קרוון ויצאו לסייר בליכטנשטיין, סלובניה, איטליה, אוסטריה, שווייץ וצרפת. לאחרונה, השניים התפצלו כאשר קולגייט חזר לביתם בבריטניה ודינגלי עמדה להשלים את הטיול ברכס הפירנאים.

קולגייט הוסיף בפוסט בפייסבוק שהוא חושש מאוד לשלומה של דינגלי וביקש מחבריו ברשת החברתית להתפלל לשלומה. "אני חייב אותה בחזרה", כתב. "אני לא מסוגל להתמודד עם המחשבה שהיא איננה".