יוטיובר רוסי מואשם כי גרם למותה של חברה שלו בזמן שידור חי ברשת, אחרי שכפה עליה לעמוד זמן רב במרפסת כשהיא רק בתחתונים וחזייה. הפרשה התפוצצה ביממה האחרונה, לאחר שהתיעוד המצמרר שותף ברחבי הרשתות החברתיות ברוסיה והפך לוויראלי.

סטניסלב רשטניקוב, היוטיובר בן ה-30 המכונה Reeflay, נעצר ביממה האחרונה לאחר שגופתה של ולנטינה גרגוריבה בת ה-28 נמצאה ללא רוח חיים בדירתו. ממצאי החקירה הראשוניים חשפו כי רשטניקוב כפה על זוגתו לצאת אל הקור העז בזמן שערך שידור חי מדירתו ובו נענה לבקשות מעריציו שהציעו לו כסף כדי להתעלל בה. אחד מהם אף שילם לרשטניקוב 1,000 דולר בתמורה לזה שיתעלל בוולנטינה.

בסרטון המלא של האירוע, ניתן לראות את רשטניקוב מכניס את גופתה של ולנטינה אל דירתו, כשזו לא מגיבה. היוטיובר אז פונה אל המצלמה ואומר: "היא קרה כמו קרח. אני לא מרגיש דופק. חבר'ה היא לא נושמת". רשטניקוב אז סוחב את גופתה אל הספה ומזעיק צוות אמבולנס למקום.

רשטניקוב נעצר בחשד שגרם למותה של ולנטינה. במידה והוא יורשע במעשיו, ייגזר עליו עונש מאסר של שנתיים. יוצרים אחרים מקהילת יוטיוב הרוסית התייחסו לפרשה המזעזעת והוקיעו את מעשיו של רשטניקוב – ביניהן גם הפעילה הפמיניסטית ליזה לייזרסון.

"אם אישה הייתה מראה את החזה שלה בשידור חי, תוך שנייה היו מורידים אותה וחוסמים אותה", אמרה לייזרסון בשיחה עם כלי התקשורת ברוסיה. "למרות זאת, גבר יכול להתעלל בחברה שלו בצפייה ישירה והעוקבים שלו אפילו יוכלו לתרום לו כסף. חייבים לשים לזה סוף. סרטונים כאלה משודרים בכל העולם והמערכת לא מתפקדת".