שבוע עבר מאז הטרגדיה שקרתה על ספינת ה-"Freedom of the Seas", של ענקית הקרוזים "רויאל קריביאן", אבל נראה שהפרשה רחוקה מלהסתיים.

כזכור, בתחילת השבוע שעבר, כאשר הספינה עגנה בנמל בסאן חואן שבפורטו ריקו, נפלה למותה פעוטה בשם קלואי מחלון בקומה ה-11 של הספינה ישירות למשטח בטון. תחילה דווח כי הסב נהג ברשלנות והחזיק אותה מעבר למעקה בטיחות, תוך כדי שהוא משחק עם נכדתו ומראה לה את הנוף, אך כיממה לאחר מכן, התברר כבר כי משפחת הסב גורסת אחרת וטוענת שמדובר היה באזור לילדים המוקף חלונות סגורים עשויים זכוכיות, כאשר באחד ממסגרות החלון הייתה חסרה זכוכית - דבר שלא היה ניתן לשים לב אליו.

הסבא, כך נטען, הרים את קלואי לבקשתה כדי לדפוק על הזכוכיות בדיוק כפי שעושים אוהדים במשחקי הוקי, אך כאשר הרים אותה היא הושיטה ידיה למה שחשבה שהיה זכוכית ופשוט נפלה מעבר לחלון. לפי עדויות של נוסעים שהיו במקום, הפעוטה צרחה בעודה נפלה מטה והסב נכנס להיסטריה ממנה לא יצא עד שהוזרקו לו סמי הרגעה וטשטוש.

View this post on Instagram

A post shared by Newslink7.com (@newslink7com) on

במקביל לטענות הללו, המשטרה המקומית טענה כי בכל מקרה היא לא שוללת גם אפשרות כי מדובר ברצח"יש מספר אפשרויות, ייתכן שזה היה רצח", אמר חוזה סאנצ'ז, ראש מחלקת הרצח של משטרת סאן חואן, בריאיון לדיילי מייל הבריטי. "ייתכן גם שזו הייתה תאונה. כרגע אנו בשלבים ראשונים של החקירה, לא שללנו אף אפשרות עדיין". אולם, עורך הדין שמייצג את המשפחה טוען כי הראייה הכי חשובה שיכולה להוכיח באופן חד משמעי מה באמת קרה שם ומי אחראי לסיוט הזה - מוסתרת ונמנעת גישה אליה.

"אחד העיכובים בחקירה שלנו הוא שרויאל קריביאן לא סיפקו לנו את צילומי האבטחה של התקרית, המהווים את הראייה הכי קריטית", אמר מייקל ווינקלמן, עורך דין המשפחה. "בשלב זה הם סירבו לספק לנו את הווידיאו". ווינקלמן הוסיף בריאיון לעיתון הבריטי The Sun, כי הוא יודע בוודאות שהתקרית תועדה מצילום בחלק הפנימי של הספינה, משום שזמן קצר לאחר המקרה, שוטרים מקומיים רצו להראות להורי הפעוטה את תוכן הצילום - דבר שבאופן לא מפתיע הם עדיין לא היו מוכנים לצפות בו. 

View this post on Instagram

A post shared by Loria Perez (@bullets_4_life_indiana_) on

"הם ביקשו העתק מהווידיאו אך המשטרה לא נתנה להם, אז עבורנו הצעד הבא בחקירה הוא להשיג את הווידיאו", אמר העורך דין. "ביקשנו את זה שוב ושוב מרויאל קריביאן. אם הם לא מוכנים למסור אותו, זה יאיץ בנו להגיש תביעה".

במקביל למלחמה על הראייה הכי קריטית בתיק החקירה, משפחת הפעוטה שהוחזקה בפורטו ריקו קיבלה היתר לחזור לארה"ב על מנת להביא את קלואי לקבורה. אולם, בסוף החודש תיאלץ לחזור לפורטו ריקו עד שייקבע מה בדיוק קרה בחלון הקומה ה-11.