כשבריטני גרגול הייתה בת 18, היא כבר טיפחה לעצמה מוניטין בתור נערה חרוצה ואהובה. נולדה בססקצ'ואן, קנדה, היא עבדה בשתי עבודות בזמן שהשלימה את לימודיה בבית הספר התיכון וחלמה ללמוד מלונאות באוניברסיטה. בני משפחתה תיארו אותה בתור ילדה הרפתקנית ועקשנית, שאהבה לבלות בטבע, לגלוש על סנואובורד, לשוט בסירות ולצאת לטיולי מחנאות – ולא משנה לאן היא הלכה, תמיד אחריה הייתה חברתה הטובה ביותר.

שיאן אנטואן הכירה את בריטני בכיתה י' ומאז, הן היו בלתי ניתנות להפרדה. הפערים החברתיים בין השתיים היו גדולים. שיאן גדלה במשפחה אומנת אחרי שאביה ואמה הביולוגיים איבדו את המשמורת עליה בעקבות שימוש בסמים, בזמן שבריטני גדלה בסביבה הרבה יותר פריווילגית. למרות זאת, הן היו החברות הכי טובות שאפשר לתאר.

מקורבים של בריטני סיפרו שהיא הכירה את שיאן בתקופה הרגישה בחייה. בגיל 15, אמה הביולוגית הלכה לעולמה, זמן קצר אחרי שהשתיים חידשו את הקשר ביניהן. בעקבות האובדן המעצר, הנערה התדרדרה לשימוש בסמים ואלכוהול, ואפילו ברחה מהבית של משפחתה האומנת. 3 שנים מאוחר יותר, כבר היו לה לא מעט תיקים במשטרה על סדרה של עברות. אף על פי כן, בריטני המשיכה להיות שם לצידה ותמכה בה לא משנה מה.

תמונה אחת שווה כתב אישום

24 במרץ, 2015. שיאן ובריטני החליטו לצאת לסבב ברים באזור ססקטוּן, עיר הגדולה ביותר במחוז. השתיים התגנדרו, התבשמו ואפילו ערכו סלפי לפני שיצאו לדרכן. מאוחר יותר באותו לילה, אחרי ששתיהן כבר עזבו את המקום ודרכיהן נפרדו, שיאן כתבה לבריטני הודעה מודאגת בדף הפייסבוק שלה. "איפה את?", כתבה. "לא שמעתי ממך. מקווה שהגעת הביתה בשלום". בימים שלאחר מכן, כולם בססקצ'ואן נחרדו לגלות שבריטני גרגול לא הגיעה הביתה בשלום.

גופתה של בת ה-18 נמצאה ללא רוח חיים על ידי נהג משאית, כשהיא שרועה בצדו של כביש ראשי באזור ססקטוּן. חוקרים שהגיעו למקום מצאו אותה עם שטפי דם באזור הצוואר, כשלצידה מה שהתברר להיות כלי הרצח – חגורת עור שחורה. גופתה נשלחה למכון לרפואה משפטית, שם מומחים קבעו ללא ספק שמישהו הרג את הנערה. בניסיון לזהות את הגופה, רשויות האכיפה התירו לפרסם תמונות של שני קעקועים של בריטני: הראשון היה אריה על כתפה השמאלית, השני היה כוכבים על זרועה השמאלית.

זמן קצר אחרי שהתמונות הותרו לפרסום, שיאן התקשרה לתחנת המשטרה וזיהתה את גופתה של בריטני. בני משפחתה של הקורבן היו מזועזעים. מי יכול היה לרצוח אותה בדם קר ולזרוק את גופתה בצד הכביש כאילו הייתה אשפה? חלפו 12 שעות מאז שזיהו את גופתה של בריטני, לפני ששיאן פרסמה פוסט בחשבון הפייסבוק שלה ובו הספידה את חברתה הטובה ביותר.

"התעוררתי היום עם דמעות בעיניים", כתבה. "אני מרגישה מבורכת שהכרתי אותך והיית חלק מהחיים שלי. אני עדיין מתקשה לעכל שהימים האחרונים שלנו ביחד היו גם הימים האחרונים שזכיתי לחבק אותך, לדבר איתך ולצחוק איתך. זה לא הוגן. היית הרבה יותר מדי צעירה בשביל ללכת. למרות זאת, לעולם לא אשכח אותך. היית מלאך עלי אדמות, אבל אני מניחה שבורא עולם היה צריך אותך ביחד איתו". בינתיים, בלשים המשיכו לחקור את הרצח של בת ה-18.

בדיקת חשבון הפייסבוק של הקורבן העלתה שבריטני שינתה את תמונת הפרופיל שלה כ-6 שעות לפני שגופתה נמצאה בצד הכביש. זה היה אותו סלפי שצילמה יחד עם שיאן לפני שאלו יצאו לבר. עד מהרה, חוקרים נדהמו לגלות פרט מצמרר בתמונה שעשוי לחשוף את החשוד העיקרי ברצח של הנערה – או במקרה הזה, חשודה.

כמה ימים אחרי שגופתה של בריטני נמצאה, שיאן סיפרה לחוקרים מה קרה באותו לילה גורלי. לטענתה, השתיים יצאו לסבב ברים בססקטוּן, הלכו למסיבה שנערכה בבית של חברים ובסופו של דבר, נפרדו אחרי שישבו במסעדת ה-Colonial Pub & Grill. שיאן הוסיפה שבריטני שוחחה במסעדה עם גבר זר שנתן לשתיהן טרמפ הביתה – וזאת הייתה הפעם האחרונה שהיא ראתה את חברתה בחיים. מאוחר יותר, הדוד של שיאן אישר שאחייניתו הגיעה לביתו בסביבות השעה 04:00 בבוקר, אחרי שירדה מטנדר של גבר שלא ראה מימיו. כמו כן, הוא אפילו אישר את האליבי שלה לפיו היא הייתה אצלו בבית בפרק הזמן שככל הנראה רצחו את בריטני. למרות זאת, תיעוד ממצלמות האבטחה של המסעדה חשפו שהשתיים מעולם לא היו שם באותו לילה.

הדוד של שיאן זומן לחקירה בשנית ובשלב הזה, חוקרים התעמתו איתו בנוגע לגרסתו. עד מהרה, הוא נשבר וחשף שאחייניתו התחננה בפניו שיאשר את האליבי שלה. לאחר מכן, הוא חשף את הדבר המצמרר שאמרה לו באותו לילה גורלי. "שיאן אמרה לי שבריטני והיא התעמתו עם שני גברים במלון, שם אחד מהם חנק את בריטני למוות", סיפר. "אחר כך, הם הכריחו אותה לזרוק את גופתה בצד הכביש".

הבלשים ידעו היטב שהסיפור של הדוד היה שקר מוחלט. הנערה זומנה לחקירה נוספת ובמהלכה, חשפו את כל הראיות שנצברו נגדה וגם את הראיה המרשיעה – אותה חגורה שהופיעה על שיאן בסלפי עם בריטני וגם נמצאה בזירת הרצח. הפעם, הנערה החליטה לשמור על זכות השתיקה. יותר מזה, היא לא הפגינה טיפה של רגש. רובין ריטר, החוקר הראשי בפרשה, התייחס להתנהגותה של הנערה בזמן החקירה וציין שלא ראה דבר כזה מימיו.

"כשאתה מאמת חשודים עם ראיות שיש לך נגדם, רוב הזמן אפשר לראות עליהם איזה תגובה רגשית", סיפר. "שיאן לא הגיבה ולא הנידה עפעף. זה היה מצמרר, מעולם לא ראיתי דבר כזה ועוד עם חשודה צעירה כל כך. היא לא הביעה חרטה על מעשיה או כל רגש אחר". כמה ימים לאחר מכן, אישה מקומית התייצבה בתחנת המשטרה והעידה ששיאן ביקרה אותה כיממה אחרי הרצח ובעודה שיכורה, התוודתה שרצחה את בריטני.

עם העדות נגד שיאן ובדיקות מעבדה שחשפו ששרידי DNA של שתי הנערות נמצאו על חגורת העור השחורה, המשטרה עצרה אותה בחשד לרצח. בינתיים, החשודה טענה להגנתה שהיא לא זוכרת מה קרה באותו לילה גורלי. כשנתיים אחרי שגופתה של בריטני נמצאה בצד הכביש, מי שהייתה חברתה הטובה ביותר הואשמה ברצח מדרגה שנייה.

הסנגור של שיאן בנה את כל קו ההגנה שלו סביב הטענה שהנאשמת סובלת מירידה בתפקודי המוח אחרי שנפלה קורבן ליחס של שירותי הרווחה. במהלך הדיונים, הוא גולל כיצד מרשתו סבלה במשך שנים מהתעללות מצד הוריה המאמצים, שגרמה לה לפתח תלות באלכוהול, מת'אמפטמין ואופיאטים שהובילו אותה לפתח בעיות זיכרון. למרות זאת, שיאן הסכימה בסופו של דבר לעסקת טיעון עם הפרקליטות, לפיה היא תכיר בראיות נגדה ותודה בהריגה.

ב-14 בינואר, 2018, שיאן אנטואן נידונה ל-7 שנות מאסר. כשדמעות חונקות את גרונה, היא פנתה אל בני משפחתה של בריטני בדיון המסכם, ביקשה סליחה ואמרה שהיא לעולם לא תסלח לעצמה על מה שעשתה. עד היום, שיאן מעולם לא הסבירה מה גרם לה לחנוק את חברתה הטובה ביותר באותו לילה גורלי.