אם אמריקאית מבקשת להזהיר אנשים מפני מיטות שיזוף, לאחר שאובחנה עם סרטן עור ונאלצה לעבור טיפול מונע שהשחית את פניה. רבקה ראפּ, מורה בבי"ס יסודי בת 41, נותרה עם חור בגשר האף שלה בעקבות ניתוח כירורגי להוצאת תאי הקרצינומה שנמצאו בפניה.

בריאיון לכלי התקשורת המקומיים, ראפּ הגדירה את עצמה בתור "מכורה למיטות שיזוף". בצעירותה, היא נהגה ללכת למכוני שיזוף על מנת לשמר גוון עור כהה ומבריק. "הייתי משתזפת לפחות 5 פעמים בשבוע", היא מספרת. "אנשים אמרו לי שזה לא טוב לי, אבל מעולם לא הקשבתי להם. זה גרם לי להרגיש יפה וזה הרגיע אותי".

אורח החיים שלה קיבל תפנית דרמטית בעקבות ביקור שגרתי אצל רופא העור, אשר זיהה נקודה חשודה על האף שלה. תוך זמן קצר, הנקודה נשלחה לבדיקה פתולוגית והתשובות היו ברורות: סרטן עור. ראפּ מוסיפה: "לשמוע את האבחנה הזאת, סרטן, זה מפחיד מאוד. זאת התחושה הגרועה ביותר בעולם כי אתה בטוח שאתה עומד למות".

בחודש יוני האחרון, ראפּ עברה ניתוח להוצאת רקמות הסרטן על האף שלה וכתוצאה מכך, נותרה עם חור על גשר האף שלה. כיום היא כבר בריאה לחלוטין, אך היא מקפידה לשמור על עצמה מפני קרני השמש באמצעות קרם הגנה, כובעים וכיסוי מיוחד לגשר האף שלה.

ראפּ מקפידה בימים האלו להזהיר אנשים מפני הטעויות שלה, לספר להם על הסיכונים המגולמים בשיזוף ולהפציר בהם להגן על עורם בכל מחיר. "תשמרו על העור שלכם כל עוד אתם חיים", היא אומרת. "אל תשתזפו במיטות או תיחשפו לשמש בלי קרם הגנה - החיים שלכם תלויים בכך".