פטריק למברט, מארה"ב, נידון למאסר עולם לאחר שחבר המושבעים בטקסס הרשיע אותו ברצח המזוויע של אשתו והסתרת גופתה, בתוך דקות ספורות בלבד.

פרשת הרצח זעזע את תושבי יוסטון בשנת 2014, אחרי שחוקרי מז"פ איתרו את גופתה של אנסטסיה אויקנה (27) בדירתה. כלי התקשורת פרסמו כי שוטרים פשטו על הדירה לאחר ששכנים התלוננו על צחנה שנידפת מן הבית. מאוחר יותר, הם איתרו את גופתה במקרר של בני המשפחה.

מומחים לרפואה משפטית טענו כי הקור מן המקרר שימר את גופתה במצב טוב באופן יחסי. כמו כן, הם קבעו כי אויקנה מתה כתוצאה מ-20 דקירות סכין בצווארה. חוקרים ניסו לאתר את למברט זמן קצר לאחר התקרית, אך גילו שהוא חצה את הגבול למקסיקו יחד עם בנו בן ה-11 חודשים. למרות זאת, הוא נתפס ונעצר לקראת סוף 2014.

למברט בחר לייצג את עצמו בבית המשפט, צעד שהוגדר כביזארי למדי על ידי כלי התקשורת. הוא צוטט בדיוני הפתיחה אומר: "הפרקליטות ינסו להאשים אותי ברצח של אנה (אנסטסיה)". מעבר לזה, הוא ביקש מחבר המושבעים להיות "אנשים שחושבים בהיגיון" בזמן הדיונים – ואכן, כך הם עשו.

חבר המושבעים דן בנסיבות התיק במשך 10 דקות בלבד לפני שאלה החליטו להרשיע את למברט ברצח. השופט המחוזי גזר עליו מאסר עולם והטיל עליו קנס בשווי של 10,000 דולר.