אדיר פרץ, תושב מושב גילת שבנגב ועובד בחברת סייבר, יצא בצהרי שבת לטיול בטבע יחד עם אשתו ובתם הקטנה. הוא לא האמין שטיול כזה יסתיים בסיוט ומפח נפש.

"זה היה יום מדהים של שמש אחרי שבוע גשום ויצאנו קצת לטייל בטבע", שחזר פרץ. סמוך לבית קמה בשביל בוצי מכוניתם נתקעה, וכל ניסיונותיו להיחלץ מהבוץ העקשני עלו בתוהו.

"הוצאתי את הבוץ בידיים מהגלגלים כדי לנסות לצאת החוצה. שלחתי פוסטים בפייסבוק וביקשתי עזרה אבל כלום. במשך חמש שעות בקור היינו תקועים ולא הצלחתי לחלץ את המכונית", שחזר פרץ, "ניסיתי שוב ושוב להוציא את הבוץ אבל לא הצלחתי. ואז פתאום ראיתי שטבעת הנישואין, שיש לה ערך חשוב מאוד בחיים שלי, פשוט נפלה לי מהאצבע. מאז הנישואין היא לא ירדה מהאצבע שלי".

לדבריו, הוא חפר וחיפש במשך יותר משעתיים אבל לא מצא אותה. בשלב מסוים מושבניק שקרא את הפוסט של פרץ על כך שהוא תקוע בבוץ הגיע למקום וסייע לו להיחלץ ולחזור הביתה בשלום. אבל הטבעת שאבד לא הרפתה מפרץ.

"זו טבעת מיוחדת מאוד עבורי. אני ואשתי ביחד הרבה שנים, היא האישה של חיי והטבעת מסמלת עבורי הרבה מאוד מבחינה רגשית. כשאישתי שמעה שהטבעת נפלה היא אמרה, 'לא נורא, נקנה חדשה' אבל זה לא עניין של כסף", הסביר פרץ, "החלטתי לא להרים ידיים ולנסות להפוך עולמות למצוא את הטבעת".

אדיר פרץ איבד את טבעת הנישואין  (צילום: גן ארז)
אדיר פרץ איבד את טבעת הנישואין | צילום: גן ארז

פרץ פנה בפייסבוק ובטלפון לאנשים רבים העוסקים בתחום חיפוש אחר מתכות באמצעות גלאים ואמצעים מיוחדים, אבל הם לא היו סבלניים כלפיו במיוחד ולא ניסו לסייע לו.

"היו כאלה שהציעו שאשכור מהם גלאי מתכות ב-600 שקל ליום אבל אין לי שום ידע וניסיון בתחום. היו כאלה שלא ענו לי בכלל, טרקו את הטלפון או ביקשו שאתקשר ביום ראשון. הייתי ממש מיואש, עד שהתקשרתי לגן ארז", סיפר פרץ, "ממש מלאך משמיים. בן אדם נדיר. הוא גר במרכז הארץ. לקחתי יום חופש מהעבודה, הגיע אליי במיוחד למחרת לנגב עם גלאי המתכות שלו לסייע לחפש את הטבעת. אין הרבה אנשים כאלה, אם בכלל".

גן ארז, בעל חברה לייבוא גלאי מתכות מהמתקדמים בעולם ובעצמו חובב היסטוריה וטבע, נסע מביתו במרכז הארץ לבית קמה ונפגש עם פרץ. במשך שעתיים של עבודה מאומצת בקור וברוחות חזקות הצליח ארז לאתר את הטבעת של פרץ קבורה מתחת לבוץ ולהחזיר לו את החיוך לפנים.

אדיר פרץ איבד את טבעת הנישואין  (צילום: גן ארז)
אדיר פרץ איבד את טבעת הנישואין | צילום: גן ארז

"הוא בא במיוחד בשבילי ממרכז הארץ, לא ביקש שום תמורה. הוא שמע ממני את הסיפור, זה נגע לליבו וללא היסוס אמר שהוא מגיע", סיפר פרץ. "אתה לא מבין איך האושר חזר לי לפנים. הלוואי והיו עוד אנשים כמוהו בארץ".

ארז עצמו סיפר כי היה ברור לו שהוא יגיע לסייע לפרץ. "תשמע אני בכל סוף שבוע לוקח כמה עשרות חברים ואנחנו מחפשים פריטים חלקם היסטוריים שאנחנו תורמים למוזיאונים ולמוסדות בישובים שבהם חיפשנו. זה הכיף שלי לעזור לאנשים והיה ברור לי שאני אגיע לסייע לאדיר למצוא את הטבעת ולא משנה כמה זמן אהיה בשטח. הסיפור שלו נגע לי ללב ואני שמח שהצלחתי במשימה ומצאתי את טבעת הנישואין שלו", הוסיף ארז.