מיס אוזבקיסטן (צילום: dailymail.co.uk)
היה או לא היה? | צילום: dailymail.co.uk
תושבי אוזבקיסטן יכולים להיות מרוצים - לראשונה מזה 63 שנים, גם להם יש נציגה בתחרות מיס עולם. מי שיבקר באתר הרשמי של התחרות, שעתידה להתקיים באינדונזיה בתאריך 28 בספטמבר, יוכל לצפות בסרטון הווידאו של ראקימה גנאייבה בת ה-18.

היפהפיה ילידת עיר הבירה טשקנט וזוכה בתחרות מיס אוזבקיסטן מייצגת את מדינתה בגאווה. היא מספרת שם על לימודיה כסטודנטית ומעידה על עצמה כחובבת טיולים, מוזיקה וספרות רוסית גבוהה. אבל יש רק בעיה קטנה אחת: המדינה לא ממש מכירה בה, וטוענת שהיא מתחזה.

רוצים עוד הרבה סיפורים מעניינים, משעשעים, מרגשים ומטורפים? תנו לייק בפייסבוק

לאורך השנים גילתה אוזבקיסטן המוסלמית שמרנות בכל הנוגע לתחרויות יופי, לא קיימה אחת רשמית משלה ולא שלחה כל נציגה מטעמה. אתר האינטרנט מספר כי גנאייבה זכתה בתחרות מיס אוזבקיסטן ב-20 ביולי, אולם גורמים רשמיים מצהירים כי תחרות כזו מעולם לא נערכה. גם המוסד האקדמי שבו היא הצהירה כי היא לומדת לתואר ראשון במשפטים מיהר למסור כי אין אצלם רישום של סטודנטית בשם זה.

מיס אוזבקיסטן (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk

מי שדווקא מספר כי הוא זוכר את גנאייבה הוא זהבלון קומולב, בעל סוכנות הדוגמנות "פרו" בטשקנט שהעסיק בעבר את הצעירה. אלא שגם הוא לא זוכר כל תחרות רשמית במסגרתה התמיינה כדי להתהדר בתואר. "אם היה תהליך מסודר, תהיו בטוחים שהמדינה הייתה שולחת נציגה יפה וראויה, לפחות יותר מכזו שמתקדמת בזכות שקרים", הוא אמר.

מארגני התחרות טרם הגיבו לטענות ובינתיים ניתן להציץ בעמוד הפייסבוק של גנאייבה ולצפות כיצד היא ממשיכה לבלות עם 109 המועמדות הנוספות, כשהיא עונדת את הסרט והכתר של מיס אוזבקיסטן (האמיתי, או שלא) על ראשה.

מיס אוזבקיסטן (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk
מיס אוזבקיסטן (צילום: dailymail.co.uk)
צילום: dailymail.co.uk

(מקור)