אקווריומים מהווים עבור רבים אטרקציה סוחפת לכל בני המשפחה; הם מספקים מחזה תת ימי של דגים שונים, שוניות אלמוגים ובחלקם אף הופעות תת-מימיות של "בנות ובני ים" השוחים בעזרת אביזר גוף המדמה סנפיר. אלא שבשבוע שעבר, בת ים שהייתה בעיצומה של הופעה באקווריום גדול ממדים בדרום אפריקה - נקלעה למצב מסכן חיים.

בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות, נראית אותה בת ים מופיעה בפני העוברים והשבים בקניון הממוקם ברנדבורג כשהיא מנופפת לשלום ומפריחה לעבר הקהל נשיקות. אלא שאז, כשהיא מנסה לעלות חזרה מעלה על מנת להסדיר את נשימתה - היא נקלעה לבעיה לאחר שזנב התחפושת שלה נתקע בשונית מלאכותית על רצפת האקווריום. 

@abcnews A terrifying moment unfolded in front of concerned shoppers when a professional mermaid's tail got caught on the reef at the bottom of a mall's aquarium tank. Struggling for breath, she quickly removed the tail and was able to swim to the surface. #swimming #aquarium #southafrica #mermaids #shoppingmall ♬ original sound - ABC News

במהלך הרגע המלחיץ שהתרחש מול עשרות אנשים, האישה הצליחה לפעול במהירות והשילה את אביזר הגוף על מנת לעלות מעלה, זאת כשלא היה אף עובד באזור שיסייע לה. ערנותה למצב ותגובתה המהירה הצילו אותה מסיטואציה שעלולה הייתה להיות קטלנית.

עם זאת, נראה שזו אינה הפעם הראשונה שדבר כזה קורה, ומי שתיעד את הרגע, סיפר לאתר "Storyful" כי מקרה דומה התרחש בעבר, במהלכו בת ים מקצועית נתקעה גם היא עם אביזר הסנפיר שלה באוביקט הממוקם באקווריום. אלא שבאותו מקרה בת ים אחרת הייתה שם כדי לעזור לה להשתחרר ולעלות מעלה.