צוות ההגנה של ליסה מונטגומרי ספג מהלומה קשה מרשויות החוק לאחר שנקבע כי היא כן תוצא להורג בשבועות הקרובים. ההחלטה התקבלה על ידי פאנל של שלושה שופטים בבית הדין לערעורים, שקבעו כי השופט רנדולף מוס טעה בהחלטתו לדחות את גזר דינה של הרוצחת.

מונטגומרי, כיום בת 52, נעצרה לפני 16 שנה בעקבות מעורבותה ברצח של בובי ג'ו סטינט. ב-16 בדצמבר, 2004, מונטגומרי נכנסה לביתה של בובי ג'ו סטינט אחרי שהתחזתה לאישה אחרת. היא חנקה למוות את הקורבן, שהייתה אז בחודש השמיני להריונה הראשון, ועקרה את התינוקת שלה מרחמה. כנגד כל הסיכויים, התינוקת שרדה את הרצח המזוויע.

הרוצחת נתפסה יום למחרת, כשהתינוקת עדיין ברשותה וזו מעמידה פנים שהיא אמה. היא הורשעה במעשיה ובאפריל 2008, נגזר עליה עונש מוות. הוצאתה להורג הייתה אמורה להתקיים ב-8 בדצמבר האחרון, אך בית המשפט דחה את גזר הדין לאחר בעקבות עתירה מצד עורכי דינה.

על פי הכרעת הדין של השופט רנדולף מוס, שירות בתי הסוהר פעלו בניגוד לחוק כיוון שלא נתנו לעורכי דינה של האסירה מספיק זמן לדרוש חנינה. משמעות ההכרעה הייתה שהוצאתה להורג של מונטגומרי תיקבע רק לאחר ה-1 בינואר ולמעשה, תצא לפועל רק אחרי שהנשיא הנבחר ג'ו ביידן ייכנס לבית הלבן. למרות זאת, בית הדין לערעורים ביטל את ההחלטה ומשמעות הדבר שמונטגומרי תוצא להורג ימים ספורים לפני השבעתו של ביידן – שמוכר כמתנגד גדול לעונשי מוות פדרליים.

קלי הנרי, עורכת דינה של מונטגומרי, טוענת כי הרקע הנפשי של מרשתה מעולם לא נלקח בחשבון בזמן המשפט נגדה. לטענתה, הרוצחת הייתה קורבן של התעללות מינית, זנות ואונס מאז שהייתה ילדה. כמו כן, היא אובחנה בזמן מאסרה כמתמודדת עם הפרעה דו-קוטבית והפרעת דחק פוסט-טראומטית (PTSD).

"ליסה מביעה חרטה עמוקה על מה שעשתה", אמרה הנרי במסיבת עיתונאים. "החיים שלה יצאו משליטה כשכל זה קרה. היא אישה שחוותה עינויים קשים מלידה ושרדה אונס קבוצתי. טראומה כזו גורמת למוח שלך לאבד כל קשר למציאות".

בתגובה להשתלשלות האירועים, הנרי הודיעה לכלי התקשורת שבכוונתה לערער על החלטת בית הדין לערעורים. במידה וגזר דינה של הרוצחת יתממש, ליסה מונטגומרי תהיה האישה הראשונה שתוצא להורג על ידי הממשלה הפדרלית מזה 70 שנה.