שבועיים לאחר הבולען שנפער בנתיבי איילון והסעיר מדינה שלמה, מדינה נוספת עסוקה ביממה האחרונה בתופעת הבולענים, רק שהפעם זה נגמר בטרגדיה איומה: אולגה אמיליה צ'וז (38) ומישל מג'יה צ'וז (15), אם ובתה תושבות גוטמלה, מצאו את מותן לאחר שהרכב בו נסעו קרס יחד עם הכביש אל תוך בולען ענק שנפער בעיר ויז'ה נואבה שבדרום המדינה.

האוטו בו נסעו אולגה ובתה יחד עם אב המשפחה, אדולפו, קרס ביום שבת האחרון, ה-24 לספטמבר, ומאז עסקו צוותי החילוץ בנסיון לאתר את האם ובתה, לאחר שהאב הצליח לשרוד את הנפילה בדרך נס. צוותי החילוץ עמלו יום ולילה בנסיון לאתר את השתיים, בסיפור שהעסיק את המדינה כולה במשך כמעט שבוע, ואתמול (חמישי) נמצאו כאמור הגופות של שתיהן.

על פי כלי התקשורת באמריקה הלטינית, גופותיהן של האם ובתה נמצאו בין הריסות הבולען, כמה ימים אחרי שאב המשפחה הצליח לחלץ את עצמו לאחר שנפצע באורח בינוני ואיבד שתיים מאצבעותיו בזמן שניסה לחלץ את בתו.

כמה שעות לפני מציאת הגופות, מצאו צוותי החילוץ את המכונית השחורה בה נסעו בני המשפחה, ולפי חקירת האירוע מתברר שהרכב נפל לתהום שנפערה ואז נקבר תחת טונות של אספלט ואדמה. "הדבר הראשון שהמחלצים ראו היו גלגלי האוטו ואז הם החלו לחפור", סיפר ראש עיריית ויז'ה נואבה, חאבייר גרמחו.

לאחר חילוץ הרכב וגופותיהן של האם ובתה, אמר דובר המשרד להגנת הפנים, חואן לואיס פנתלאון, כי "לא צפוי להיפתח תיק פלילי בפרשה העצובה, והסיבה להיווצרות הבולען הם הגשמים שלא פסקו ימים לפני התאונה וקורעים את הרחובות והכבישים המהירים שמוכרחים לעבור תחזוקה שוטפת הרבה יותר".

לאחר דבריו של פנתלאון רשויות הממשלה הודיעו כי יפתחו בחקירה "גיאולוגית וטכנית" בנסיון להבין ולסייע במציאת פתרון לבעיה, זאת לאחר שכמה ימים לאחר היעלמותן של השתיים התגלה בולען נוסף בעיירה סמוכה לאזור האירוע, שם הצליחו עובדי העירייה לסגור בזמן את הנתיב ולא נגרם כל נזק לחיי אדם.