נ', תושבת באר שבע, לא מאמינה שהסיוט הזה קרה לה: השכן שהכירה וביקש לקחת את כלבה האהוב אייס לטיול, החזיר אותו מת לאחר שלטענתה התעלל בו למוות. 

המקרה הנורא התרחש לפני כמה ימים. נ' גידלה במשך שש שנים את כלבה אייס, מאז היה גור קטן מאוד. הכלב, מסוג פיקנז, זכה לכל הפינוקים שבעולם מבעליו. אולם סיפור האהבה הזה נגדע, כאשר שכן צעיר של נ' ביקש ממנה רשות לעשות לאייס טיול קצר ברחוב ולהחזיר לה אותו. 

" לא חשבתי שיקרה משהו לאייס", סיפרה למקורביה, "אני מכירה את השכן" - אלא שמהטיול הזה אייס לא חזר. על פי החשד של נ', השכן בשנות בעשרים לחייו, שבר לאייס את הצלעות וגרם למותו. "הוא החזיר לי את אייס מת", זעקה נ', "הוא הרג לי את הכלב. הוא נראה לי אדם נורמלי לגמרי. אפילו נתן לו חטיפים. פתאום אני שומעת צעקות והכלב מדמם למוות ברחוב. הוא בעט בו ושבר לו את הגולגלת והביא לי הכלב מת, כולו אדום".

הכלב אייס (צילום: באדיבות נ')
יצא לטיול - וחזר מת | צילום: באדיבות נ'

נ' המשיכה: "אמרתי לו 'מה עשית לו? מה עשית לו? הוא מת', ואז הוא אמר לי בשיא החוצפה שהכלב רק ישן. עשיתי לו הנשמה אבל הוא היה מת. שכנים ראו שהוא התעלל בכלב. שמעו את בכי הכלב ופחדו להתערב. אני שבורה מכל זה. אני כועסת על השכנים שלא עשו כלום. הם פחדו ממנו".

חוקרי משטרת באר שבע פתחו בחקירה, במהלכה נעצר השכן החשוד בהריגת הכלב ובהתעללות בו. מעצרו של החשוד הוארך ובכוונת המשטרה להגיש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום. אם יואשם, העונש על התעללות בבעל חיים יוכל להגיע עד 3 שנות מאסר.

הכלב אייס (צילום: באדיבות נ')
הכלב אייס | צילום: באדיבות נ'

"אני דורשת מהמשטרה לעצור את החשוד שרצח את הכלב עד לתום ההליכים המשפטיים", דרשה דוברת עמותת 'תנו לחיות לחיות', אתי אלטמן. נ', שעדיין בהלם מהמקרה מנסה לגייס כספים לרכוש כלב דומה. "הכלב הזה היה כל חיי. אין לי ילדים. אם יש מישהו שיכול לתת לי כלב כזה אשמח. אני חיה בחלל ריק ובעצב גדול מאז שאייס נרצח", הוסיפה נ'.